Cila armë është më e mirë në T37. Pajisje për T37

6-11-2016, 21:54

Përshëndetje të gjithë dashamirëve të teknologjisë së lehtë dhe të shpejtë, faqja është me ju! Ndoshta, të gjithë ju tashmë e keni marrë me mend se tani do të flasim për një xixëllonj të vërtetë, një tank të lehtë amerikan të nivelit të gjashtë - kjo Udhëzues T37.

Është nga niveli i gjashtë në World of Tanks që tanket e lehta fillojnë të marrin vrull, këtu shfaqen modele më të denja dhe nëse marrim parasysh Karakteristikat e T37, kjo makinë mund të quhet nëse jo më e mira, atëherë sigurisht e fortë. Sidoqoftë, loja në LT është gjithmonë e dukshme për kompleksitetin e saj dhe për të zotëruar këtë njësi, duhet të keni një ide të qartë të aftësive të saj.

TTX T37

Për të filluar, duhet të kuptoni se ne kemi në dispozicionin tonë kufirin më të mirë të sigurisë midis LT-6, dhe gjithashtu, siç i ka hije një xixëllonjeje, një rreze të shkëlqyer shikimi bazë prej 385 metrash.

Në rastin e një tanku të lehtë, nuk ka asgjë për të folur për forca të blinduara, duket se makina jonë është bërë jo prej metali, por prej kartoni, në këtë kuptim T37 TTX shumë larg nga perfektja. Shikoni modelin e përplasjes - vendi më i trashë (i shënuar me të kuqe) është në ballin e kullës, por edhe me pjerrësi të mirë, reduktimi këtu nuk i kalon 38 milimetra, gjë që na privon plotësisht nga shanset për të shmangur dëmtimin kur goditet.

Si një digresion lirik në temë forca të blinduara të dobëta Unë do të doja të shtoja se tank T37 ka një siluetë mjaft të lartë dhe shpesh kritikohemi nga rafti i municioneve dhe anëtarët e ekuipazhit.

Por siç e dimë të gjithë, tanket e lehta nuk janë të famshëm për armaturën e tyre, por për lëvizshmërinë e tyre. Dhe vërtet, T37 World of Tanks ka shpejtësi maksimale të shkëlqyer, manovrim shumë të mirë dhe dinamikë të lakmueshme. Vërtetë, ende na mungon paksa në kuajfuqi, do ta ndjeni kur të duhet të fshiheni shpejt nga ndjekja ose kur ngjiteni përpjetë.

armë

Një pikë shumë e rëndësishme dhe në rastin tonë jo më pak interesante ka të bëjë me armatimin e tankut, sepse në rastin e Т37 WoTështë e mundur të instaloni një nga dy armët për të zgjedhur.

Për të filluar, le të shqyrtojmë një opsion specifik - një armë me një karikator që ngarkon 5 predha, secila prej të cilave është në gjendje të fluturojë me një interval prej dy sekondash. Me një goditje të vogël alfa tank T37 në gjendje të bëjë rreth 575 dëme në 10 sekonda. Nuk është aq shumë, duke pasur parasysh se duhen 20 sekonda për të rimbushur plotësisht kazanin.

E dhënë Armë T37 ka forca të blinduara të mira në sfondin e shumicës së tankeve të lehta të nivelit të gjashtë, megjithatë, ju ende duhet të mbani me vete një sasi të mirë predha ari, sa më shumë, aq më mirë.

Për sa i përket saktësisë, T37 WOT përhapja është shumë e madhe, por falë stabilizimit të mirë dhe synimit mjaft të shpejtë, ju mund të qëlloni rehat edhe në lëvizje.

Tani le të flasim për armën e dytë, atë standarde, së cilës i mungon sistemi i ngarkimit të karikatorit, por, për mendimin tim, është i preferuari. Fakti është se dëmi një herë është i njëjtë këtu, por ka një shkallë të mirë zjarri me këtë fuçi Т37 World of Tanks jep rreth 2100 dëmtime të qëndrueshme në minutë, pa qenë nevoja të prisni 20 sekonda.

Një tjetër plus i dukshëm është se kjo armë ka parametra depërtues të blinduar që janë rekord në mesin e shokëve të klasës. Falë kësaj cilësie, tonë tank i lehtë T37 merr mundësinë për të qëlluar më pak ar, megjithëse nuk do të dëmtojë të mbani 20-40% të predhave premium.

Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, përhapja e topit është e njëjtë, gjithçka është ende mirë me stabilizimin, por ju do të konvergoni më shpejt, gjë që nuk është më pak e rëndësishme. Po, meqë ra fjala, me të dy trungjet T37 WOT ka kënde të shkëlqyera të synimit vertikal, arma ulet me 9 gradë.

Avantazhet dhe disavantazhet

Parametrat kryesorë janë marrë në konsideratë dhe është koha për të përmbledhur rezultatet e para, sepse për të luajtur në çdo tank, dhe aq më tepër në një xixëllonje, duhet të kuptoni qartë avantazhet dhe disavantazhet e tij kryesore. Po, theksoni pikat e forta dhe të dobëta T37 ne do të jemi, duke marrë parasysh konfigurimin, një armë e dytë, jo-daulle.
Të mirat:
Lëvizshmëri e mirë;
Marzhi më i mirë i sigurisë midis LT-6;
Rishikim i shkëlqyer;
Depërtimi më i mirë i armaturës në nivel;
Shkalla e lartë e zjarrit;
Stabilizim i shkëlqyeshëm;
Kënde të rehatshme të synimit vertikal.
Minuset:
Armatura absolutisht prej kartoni;
Ka mungesë dinamike;
Siluetë e lartë, kjo është arsyeja pse maskimi është i çalë;
Vendndodhja përpara e raftit të municioneve dhe goditjet e shpeshta të anëtarëve të ekuipazhit;
Alphastrike e vogël.

Pajisje për T37

Është shumë e rëndësishme të pajisni saktë rezervuarin tuaj me module shtesë, sepse si pasojë kjo do të ndikojë ndjeshëm në lojë. Në rastin tonë, duhet theksuar se pajisje T37 i vendosur jo mjaft standard, nuk ka asnjë mënyrë për të instaluar, por ekziston një veçori tjetër unike e natyrshme vetëm në American LT, por së pari gjërat e para:
1. - moduli shumë unik që do të na japë mundësinë për të zbatuar dëmtimin edhe më komod në lëvizje dhe për të reduktuar edhe më shpejt pas ndalimit.
2. është një zgjedhje e mirë, sepse me të do të kemi një rritje të dëmtimit, dukshmërisë dhe komoditetit të gjuajtjes.
3. - një opsion i shkëlqyer për një rezervuar të lehtë, sepse me këtë ne mund të tejkalojmë edhe pamjen maksimale.

Sinqerisht, tre pikat e mësipërme janë optimale, por nëse sapo keni blerë tank T37, nuk keni ende një ekip të pompuar, atëherë mund të vendosni në vend të artikullit të tretë, megjithatë, një zgjedhje e tillë kërkon një stil më pasiv të lojës.

Trajnimi i ekuipazhit

Moment jo më pak i rëndësishëm dhe në të njëjtën kohë edhe më vendimtar, që kërkon një investim serioz në kohë, është pompimi i ekuipazhit. Ka katër cisterna të ulur në tankun tonë, që është një situatë mjaft standarde, kështu me radhë Përfitimet T37 shkarkoni si më poshtë:
Komandant (radio operator) - , , , .
Gunner - , , , .
Shofer mekanik - , , , .
Ngarkues - , , , .

Pajisje për T37

Një nuancë tjetër për të cilën duhet të mendoni patjetër përpara se të shkoni në betejë është zgjedhja e materialeve harxhuese. Sigurisht, nëse nuk keni argjend ose ar shtesë, mund të ndaleni në grupin e zakonshëm të , dhe . Megjithatë, duke pasur parasysh krizat e shpeshta të raftit të municioneve dhe goditjes së predhave të anëtarëve të ekuipazhit, është më mirë të vazhdohet pajisje T37 nga , , , ku opsioni i fundit mund të zëvendësohet me .

Taktikat e lojës T37

Siç u përmend tashmë, loja në një tank të lehtë në World of Tanks nuk është aspak një gjë e lehtë, ne bëjmë pak dëme, forca të blinduara prej kartoni, një diferencë të vogël sigurie, etj. Megjithatë, siç shihet edhe më lart, numri i pikave të forta që kemi është mbresëlënës dhe e gjithë kjo duhet shfrytëzuar.

Si çdo xixëllonja, Taktikat e T37 lufta është mjaft e larmishme, por duhet të jemi gjithmonë të kujdesshëm, duke pasur frikë nga goditjet nga fuçitë e armikut, veçanërisht nga eksplozivët e ndryshëm të fortë.

Në fillim të betejës, ju mund të punoni si një dritë pasive, për këtë tank i lehtë T37 përdor shpejtësinë e tij, pushton shkurret e lakmuara dhe ndriçon kalimin e armikut. Gjëja kryesore, mbani mend, maskimi ynë është i mirë, por jo më i miri, kështu që ju duhet të largoheni paraprakisht nga sheshi i rrezikshëm.

Për pjesën tjetër të betejës, ne lundrojmë rreth hartës, praktikisht nuk qëndrojmë në një vend, duke kaluar periodikisht mbi vijën e ndyrë për të zbuluar shkatërruesit e tankeve të kamufluar të armikut dhe pajisje të tjera. ku T37 World of Tanks ende në gjendje të qëllojë, duke e bërë atë në mënyrë të përsosur pa u ngadalësuar.

Në lidhje me zbatimin e dëmtimit, ne mund të gjuajmë po aq mirë si në distanca të gjata (saktësia lejon) ashtu edhe ta kthejmë armikun në luftime të afërta. Gjëja kryesore është ta bëni atë me shumë kujdes, është më mirë nëse këta janë tashmë kundërshtarë të rrahur dhe të ngathët, sepse dëmi T37 WOT jo aq i madh.

T 37 rishikimet udhëzuese të tifozëve të tankeve World off çfarë përfitimesh dhe pajisjesh duhet instaluar dhe si të luhet një pasqyrë e rezervuarit të lehtë të degës amerikane si dhe një përmbledhje video.

Rishikimi udhëzues T 37 i tankut amerikan dhe në këtë artikull do të analizojmë në detaje se çfarë përfitimesh dhe pajisjesh duhet të vendosni T 37 si të luani në të, si dhe shikoni videon në fund të postimit në të cilin do të zbulojmë më në detaje përgjigjet e pyetjeve.
Kështu që, e shfryva këtë rezervuar rastësisht, si ta them, thjesht ndodhi sepse duke luajtur shkova te rezervuari i lehtë M24 Chaffe, i cili më pëlqeu shumë sepse është goxha i shpejtë dhe arma e tij është normale. Sapo vendosa të shkoj në M24 Chaffe dhe askund tjetër.

Shkurtimisht, kur arrita atje, më dukej se nuk ishte aq i çuditshëm pasi luajta nja dyqind luftime në të, dhe natyrisht vendosa të shkoja më tej për të parë se çfarë kishte pas tij, si të thuash. Arrita te tanku i lehtë T 37, i cili më dukej shumë më i mirë se çapi dhe e drejtova në mënyrë të përsosur dhe loja në të më dha një kënaqësi të konsiderueshme, sepse arma i shpon kundërshtarët mbi nivelin me një zhurmë, megjithëse nuk merr. aq shumë, por rimbushja është e shpejtë, nuk shkëlqen shumë, por për faktin se trupi është i lartë, ata ende e gjuajnë shpejt, kështu që nuk ju këshilloj të qëndroni në vend edhe me brirë. Loja për këtë tank duhet të jetë e lëvizshme për shkak të kësaj, por përhapja është e vogël dhe shpesh i zbrazja kundërshtarët nga 300 metra ose më shumë pa probleme. Ai madje goditi me grusht O-I dhe peshat e tjera japoneze.

Si të luani këtë tank?

Loja duhet të jetë shumë e lëvizshme, nuk mund të ndalesh më shumë se disa sekonda, sepse tanki ka pak hp dhe armaturën, kuptoni, është gjithashtu prej kartoni. Ne luajmë në mënyrë aktive me shkëlqim nën rrëshqitjet pa u ndalur pranë tyre, ndonjëherë ndalemi poshtë shtëpisë diku në vijën qendrore në mënyrë që të aktivizojmë brirët dhe të ndezim aleatët. Ju gjithashtu mund të qëndroni diku në një kodër të lartë në distancë dhe të goditni lehtë tanket e armikut, por ato qëndrojnë për një kohë të gjatë, nuk ju këshilloj, sepse nuk do ta ndihmoni shumë këtë ekip, sepse qëllimi kryesor i tankeve të lehta është për të nxjerrë në pah armiqtë dhe për të ndihmuar aleatët, sepse dëmtimi i tankut nuk është i madh, por nga ai nuk e bën atë më pak të rrezikshëm.

Çfarë përfitimesh për të shkarkuar për ekuipazhin në t 37 ju kërkoni?

Personalisht, preferoj të shikoj komente video sesa të lexoj.

T-37, si shumë LT mbi nivelin 5, u prezantua në lojë në patch 0.9.3. Dhe plotësoi degën e tankeve të lehta amerikane.
Informacion i pergjithshem.
Shumë e njohin chafikun e mirë të vjetër në T-37. Dhe pjesërisht është. I njëjti M24 është përmirësuar dhe përmirësuar vetëm për statusin e nivelit 6 LT. Nëse diçka thotë se Chaffee u hoq nga kulla e tij futuriste me vesh, atëherë jo, ata nuk e hoqën atë, por thjesht ia transferuan për përdorim vëllait të tyre më të madh. Sigurisht, me një rritje të nivelit, rezervuari mori një rritje në shumë karakteristika, si shpejtësia maksimale ose depërtimi i armës.
Më shumë rreth karakteristikave kryesore:
Mjeti:
. Dëmi - 115 njësi.
. Depërtimi i armaturës - 150 mm.
. Shkalla e zjarrit - 18.18 mm.
Motori:
. Fuqia - 500 l / s.
. Shpejtësia maksimale është 66 km/h.
Pajisjet e rekomanduara:
Meqenëse LT-të amerikane dallohen nga aftësia për të instaluar një stabilizues, ne nuk do ta humbasim atë. Le të marrim qelizën e dytë optikë e veshur ose një tub stereo. Do të varet vetëm nga stili juaj i lojës. Vendi i tretë do të jetë i zënë nga ventilimi, i cili do t'i japë një rritje të konsiderueshme të gjitha karakteristikave, duke përfshirë rritjen e mëtejshme të dukshmërisë dhe dinamikës së rezervuarit.
Pajisjet.
Pajisjet standarde janë gjithashtu të përshtatshme: komplet riparimi, çantë e ndihmës së parë, fikëse zjarri. Megjithëse, duke pasur parasysh se nuk ka gjasa që dikush t'ju lejojë të digjeni, mund të merrni një komplet tjetër riparimi në slotin e tretë.
Ekuipazhi.
Ekuipazhi është i trajnuar si në shumë fishekzjarrë të tjerë
. Komandanti - shqisa e gjashtë, maskimi, syri i shqiponjës (edhe pse përfitimi i 4-të tashmë është marrë nga vëllazëria, vlen të përmendet se komandanti mund të përmirësohet me përgjimin e radios, pasi ai kryen rolin e operatorit të radios).
. Gunner - maskim, rrotullim i qetë i frëngjisë, hakmarrës (këtu vlen të përmendet se ky përfitim mund të jetë shumë i dobishëm për dritën pasive).
. Shofer - maskim, mbret jashtë rrugës, virtuoz.
. Ngarkues - kamuflazh, raft municionesh pa kontakt.
Vëllazëria luftarake do të studiohet nga perk 3 ose 4. Sigurisht për të gjithë ekuipazhin në të njëjtën kohë.
Anët e dobëta T-37.
Jo shpejtësia maksimale më e lartë, pasi midis xixëllonjave, në total me dimensione mjaft të mëdha, e bën pothuajse të pamundur dritën aktive në rezervuar. Ose të paktën jashtëzakonisht të pakëndshme. Frëngjia e madhe T-37 është thjesht një magnet për predhat e armikut dhe duke pasur parasysh mungesën e plotë të armaturës, ne kemi frikë si nga armët e dobëta të automjeteve të tjera të lehta, ashtu edhe nga kapakët me eksploziv të lartë të armëve të kalibrit më të madh. Rezervuari gjithashtu ka një masë të vogël, dhe megjithëse më shpesh kjo luan në duar tanke të shpejta, shoku ynë i klasës VK 2801, nëse situata është e suksesshme për të, mund të na shkatërrojë me një dash.
Pikat e forta të T-37.
Megjithëse shpejtësia maksimale është më e mira në mesin e shokëve të klasës, rezervuari ka një dinamikë të mrekullueshme. Ai e arrin kufirin e shpejtësisë shumë shpejt dhe vështirë se e humb shpejtësinë gjatë kthesave. Toka me kalueshmëri mesatare gjithashtu kapërcehet pa shumë përpjekje. Sidoqoftë, performanca e mirë e drejtimit nuk është gjithçka që ka T-37. Armët e mira ndihmojnë të ngrihen në këmbë në një duel karuseli me LT-të e tjerë, ose të merren shpejt me artilerinë e armikut. Është gjithashtu e pamundur të harrohet fakti që kulla është e madhe.Kjo xixëllonja ka rishikimi më i mirë ndër LT të nivelit të 6-të (edhe pse është i njëjtë me atë të dhjamosësit).
Taktikat luftarake në T-37.
Në fillim të betejës, do të ishte mirë të "ndizni" patrullën e tankeve të armikut. Kjo do të thotë, për 30 sekondat e para ne luajmë rolin e dritës aktive, dhe më pas kthehemi në bazë dhe shkojmë në pozicionin e ndriçimit pasiv.
Edhe pse, në varësi të hartës, mund të shkoni dhe të shkëlqeni në strehën tuaj të preferuar që nga fillimi i betejës. Për shembull: një shkurre në rrugicën Prokhorovka duhet të merret shumë shpejt. Mos harroni për dimensionet tuaja. Shikoni me shumë kujdes shkurret ku jeni duke qëndruar. Sapo të ketë një aluzion se jeni zbuluar, ndryshoni pozicionin. Duelet, qoftë edhe kokë më kokë me shokët e klasës, më së miri shmangen. Edhe pse kemi armë mjaft të mira. Për shkak të rezervimit të dobët, nëse dilni fitimtar në një duel, atëherë do të mbeten vetëm disa thërrime.