Žaidimo ligoninės antrojo jaunesniojo santrauka. Siužetas - vaidmenų žaidimai ligoninėje jaunesnėje grupėje. vaikų patirtį, išplėsti žaidimo siužetą, pritraukti vaikus į


Autonominis ikimokyklinis savivaldybės formavimas Dolgoprudny bendrojo vystymo tipo vaikų darželio Nr. 24 "Beržas"
(AOU darželis Nr. 24 „Beržas“)
Vaidmenų žaidimas"LIGONINĖ"
jaunesnėje grupėje
Sudarė ir vedė: Beresneva O.A.
„Dolgoprudny“ istorija „Pasirašius pas pediatrą“
Parengė ir vedė mokytoja: Beresneva O.A.
Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą žaisti vaidmenų žaidimą „Ligoninė“
Uždaviniai: Išmokyti sukurti žaidimo aplinką naudojant tikrus objektus ir jų pakaitalus. Ugdyti vaikų gebėjimą žaisti pagal savo planą, skatinti vaikų kūrybinę veiklą. Ugdyti gebėjimą užmegzti vaidmenų sąveiką su bendraamžiais (kurti vaidmenų dialogą, gebėjimą derėtis tarpusavyje žaidime). Ugdyti vaikų klausos ir regos dėmesį, atmintį, vaizduotę, intonacinį kalbos išraiškingumą. Puoselėti draugiškus vaikų santykius, pagarbą gydytojo darbui.
Pamokos metodinė įranga: skrynia, mįslės, baltas chalatas, gydytojo kepurė, žaidimo rinkinys „Daktaras“, Medicininiai įrašai kiekvienam pacientui ir geometrines figūras, lėles.
Žodyno darbas: pediatras, slaugytoja, fonendoskopas, švirkštas, termometras, receptas, registratūra.
Parengiamieji darbai: ekskursija į slaugytojos kabinetą, vaikų supažindinimas su išvaizda gydytojai, su įrankiais, skaito K.I. pasaką „Aibolit“. Chukovsky, siužetinių iliustracijų svarstymas, pokalbiai, paremti asmenine vaikų patirtimi apie gydytojus, ligonines.
Pamokos eiga
Laiko organizavimas.
Mokytojas: Sveiki vaikinai. Atsisėskite. Pamoką pradėkime linkėdami vieni kitiems gero. Atsigręžkite vienas į kitą ir pasakykite: Linkime vienas kitam gero.
Pagrindinė pamokos dalis.
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokia graži mano krūtinė. Atspėk mįslę ir sužinosi, kam ji priklauso.
Pedagogas: Kas yra naudingiausias ligos dienomis?
Išgydo mus nuo visų ligų?
Vaikai: Dr.
Pedagogas: Ši skrynia priklauso gydytojui. Kaip manote, kas jame yra? (Jame yra įrankiai ir vaistai, kurių reikia gydytojui.) Vaikinai, pažiūrėkime į šias priemones ir paskambinkime (fonendoskopas, švirkštas, termometras, nosies lašai, mentelė...) Gerai padaryta.
Pedagogas: Kaip manai, kokį žaidimą dabar žaisime? (Ligoninėje)
Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į žaidimų kampelyje esančias lėles.
- Pažiūrėk, kokios liūdnos mūsų lėlės. Kas jiems atsitiko? Gal jie susirgo? Ar prisimenate gydytojo, kuris gydo vaikus, vardą? (pediatras). Kokius dar gydytojus žinai? (ENT, chirurgas, terapeutas)
- O su kuo buvai pas gydytoją? (vaikų atsakymai). - Taigi mūsų lėles reikia vežti į ligoninę susitikimui su pediatru (pediatra)
Padarykime fizinę minutę, o tada paskirstysime su jumis vaidmenis
Fizkultminutka.
Sėdame autobuse ir žiūrime pro langą.
Žiūrim atgal, žiūrim į priekį, na, autobusas nepasisekė.
Ratai sukasi, riedėjome pirmyn
Tegul autobusas mus veža, einam, einam pirmyn.
(Vaikai daro judesius, kurie minimi eilėraštyje, kartodami žodžius po mokytojo).
Pedagogas: išsirinkime su jumis gydytoją. Pirmą kartą jis bus atsakingiausias tarp jūsų. Su jumis turime tikrą kliniką.
Mokytojas paprašo gydytojo pasirinkti slaugytoją. Tada išlipa: slaugytoja į registrą, ligoniai su sergančiomis lėlėmis (mokytoja išdalina vaikams žaislus, prašo pasigailėti ir nuraminti, kviečia pasiimti kortelę kasoje ir stovėti eilėje pas gydytoją kad jis gali jiems padėti.) O dabar reikia pasirinkti labai pagrindinį vaidmenį - tai slaugytoja, nes ji palaiko visą ligoninę švarą, jos darbas labai svarbus - nes jei nevalys ligoninės, tai bus nemalonu lankytojams ten ateiti.
Mokytojas kiekvienam paaiškina savo vaidmenį. Vaikai eina į savo žaidimų aikšteles (vaistinę, ligoninę, registratūrą). Chalatai, ruošiasi savo darbams.
Priėmimo dialogas:
Vaikai pasisveikina, pasako savo vardą ir paprašo paciento kortelės.
Registratorius išduoda pacientui kortelę. (įjungta geometrines figūras kurios yra kortelėse ir ant paciento)
Priėmimas prasideda klinikoje. Slaugytoja primena „lankytojams“, kad jie eitų į eilę su gydytoju. Prieš įeinant į biurą, reikia pasibelsti į „duris“. Įėjus į kabinetą, pasisveikink ir pasakyk, kas skaudina tavo dukrą?
Dialogas ligonio ir gydytojo ligoninėje:
P: Sveiki.
D: Labas, kas skaudina tavo dukrytę?
P: Ji labai karščiuoja ir skauda galvą.
D: Nesijaudink, aš dabar ją apžiūrėsiu ir paskirsiu gydymą.
Gydytojo vaidmenį atlieka vaikas Medicininė priežiūra, apžiūri pacientą ir pasiūlo slaugytojai suleisti karščiavimą mažinančią injekciją, tada išrašo receptą ir pasiūlo vaistinėje nusipirkti vaistų.
Lankytojai sėdi eilėje, netriukšmauja, nekeikiasi ir laukia savo eilės. Kol pacientai laukia savo eilės, prie durų pasirodo slaugytoja, plaunanti grindis. Ji stropiai viską plauna ir prašo lankytojų nešiukšlinti.
Mokytoja rūpinasi, kad vaikai nepamirštų pasakyti „ačiū ir atsisveikink“.
žaidimas baigtas
Poliklinika užsidaro: jau vėlu, ligonių nebėra, visi išgydyti. Gydytojai nusirengia chalatus ir padeda medicininę įrangą į vietą. Tėveliai, pasiimkite tuos, kurie neturėjo laiko išrašyti receptų ir eikite į vaistinę tablečių ir vitaminų. Reikia vaikus parvežti namo ir paguldyti. Dabar grupėje pilna tvarka.
Žaidimo pabaigoje mokytojas klausia vaikų, kaip tausoti savo sveikatą ir ką tam reikia padaryti.
Vaikai atsako: darykite mankštą, valgykite daržoves ir vaisius, sportuokite, vaikščiokite gryname ore.
Pedagogas: vaikinai, darykime pratimus su jumis (vaikai daro pratimus pagal muziką
Saulė žvilgtelėjo į lovą
Vienas du trys keturi Penki.
Mes visi darome pratimus
Turime atsisėsti ir atsistoti.
Ištieskite rankas plačiau
Vienas du trys keturi Penki.
Pasilenk – trys, keturi.
Ir šokti į vietą.
Ant kojos piršto, tada ant kulno.
Mes visi darome pratimus.
(Vaikai atlieka eilėraštyje nurodytus judesius, kartodami žodžius po mokytojo.)
Pedagogas: Vaikinai, ką mes šiandien su jumis žaidėme? (Ligoninė) Kas jums labiausiai patiko mūsų žaidime?
Pedagogas: Vaikinai, linkiu geros sveikatos. Dabar padovanosiu skanių sveikų vaisių. (Vaikams duodama obuolių)


Prisegtos bylos

Tikslas: Ugdyti vaikus apie sveikatos vertę.

Programos turinys:

  1. Supažindinti su kai kuriomis gimdymo operacijomis, kurios sudaro gydytojo darbą.
  2. Lavinti kalbą, vaizduotę, aktyvinti vaikų žodyną.
  3. Ugdykite supratimą apie savo sveikatą.

Preliminarus darbas:

Ekskursija į medicinos kabinetą, iliustracijų apie gydytojo darbą peržiūra, K. Čukovskio veikalo „Aibolit“ skaitymas.

Medžiaga: Lėlė, lova lėlei, baltas chalatas gydytojui, lagaminas su medicinos reikmenimis (termometras, fonendoskopas, mentelė, rašiklis, recepto blankas).

Žaidimo eiga:

Pradžioje vyksta žaidimo su lėle demonstravimas. Mokytoja atkreipia dėmesį į lėlę, kuri atvyko į ligoninę pas gydytoją.

V.- Vaikinai, Katya karšta kakta, jai temperatūra, ji serga.

Kas atsitiko, kad ji susirgo? (vaikų atsakymai).

Mokytoja atneša lėlę prie ausies ir sako, kad vakar Katya valgė sniegą eidama.

Ką turėtume daryti, kaip galime jai padėti? (vaikų atsakymai duoda vaistų)

Bet mes negalime patys duoti vaistų, nesame gydytojai, gydytojas turėtų ją apžiūrėti.

Priešais sėdi gydytojas baltu chalatu

Kas tau nutiko? (lėlė Katya susirgo).

Aš ją apžiūrėsiu. Pirmiausia pasimatuosiu temperatūrą. Štai termometras, pakelk Katios rašiklį (pasikiša jai po ranka) ir reikia šiek tiek palaukti.

R., taip, Katya labai karščiuoja, jums reikia skubiai išgerti vaistus, kad sumažintumėte aukštą temperatūrą.

Katya, dabar leiskite man tavęs išklausyti, ar tavo krūtinėje švokštimas? (išsitraukia fonendoskopą)

Mokytojas išgirsta dalyko pavadinimą. Ji užsideda jį ant krūtinės ir liepia Katjai giliau kvėpuoti.

Viskas čia gerai, jokio švokštimo.

O gal skauda gerklę. Plačiai atidarykite burną ir pasakykite „A-A“.

Mokytojas paima mentelę, pasako šio daikto pavadinimą ir žiūri į gerklę.

Katya, tau labai paraudusi gerklė, tikriausiai suvalgei per daug ledų ar gėrei šaltą vandenį?

R., ar bandėte sniegą, nes jis toks baltas, purus ir turbūt labai skanus? (vaikų atsakymai).

Na, Katya, aš pažvelgiau į tave ir pasakysiu, kad tau reikia skubiai gydytis. Ar jūs, vaikinai, sutinkate su manimi?

Dabar išrašysiu jums receptą su vaistais, kurie padės numalšinti temperatūrą, gydyti gerklę. (Anketoje išrašo receptą)

R., o kas gali nusipirkti ir duoti vaistus pagal mano recepta? (tik suaugusiems)

Taip, vaistinėje vaistai bus parduodami tik suaugusiems, o pacientui vaistus gali duoti suaugęs asmuo. Čia aš perduodu (vaikui) receptą, o jis turi perduoti suaugusiajam (mokytojui).

Kad nesusirgtumėte, visada turite rūpintis savo sveikata! Laikykitės mano patarimo: negerkite šalto vandens, nevalgykite sniego gatvėje, užsiriškite šaliką ant kaklo, vaikščiodami nenusiimkite kumštinių pirštinių, apsirenkite šiltai. Viso gero! (Katya eina namo)

Pedagogas:

Kodėl Kate serga?

Kas ją gydė?

Kaip gydytojas sužinojo, kad Katya serga?

Ką patarė gydytoja?

Vaikinai, bet su jumis, kaip ir su mūsų Katya, tai negali atsitikti? Tikiuosi, kad laikysitės gydytojo patarimo. Visada būsite linksmi ir linksmi.

Projektas:

"MDOU Darželis Nr. 81, Jaroslavlis

( IIjaunesnioji grupė)

Parengė pedagogai: Dyachkova I.V.

Kolosova S.V.

Projekto tipas: pažintinis ir žaismingas.

Projekto dalyviai: 3-4 metai.

Projekto tipas: trumpalaikis, 2 savaites nuo 2016-11-01 iki 2016-11-15.

Projekto vieta: MDOU lopšelis-darželis Nr.81.

Aktualumas: vaikų nesugebėjimas sukurti vaidmenų sąveikos - vaidmenų dialogo, žaidimo siužeto siaurumas.

Tikslas: Praturtinimas žaidimų patirtis vaikai, skatinantys vaikus kurti savo žaidimų idėjas.

Užduotys:- prisidėti prie žaidimo patirties praturtinimo, sujungiant atskirus veiksmus į vieną siužetą;

Ugdyti gebėjimą pasirinkti vaidmenį, atlikti keletą tarpusavyje susijusių veiksmų žaidime (gydytojas-pacientas, slaugytoja-pacientas) .;

Skatinkite vaikus pabandyti pasiimti atributus patiems;

Ugdykite susidomėjimą žaidimu.

Projekto įgyvendinimo etapai.

  1. aš.Parengiamasis etapas.

Projekto įgyvendinimo sąlygų studijavimas;

Tikslų ir uždavinių apibrėžimas;

Projekto įgyvendinimo sąlygų sudarymas;

Įrangos paruošimas: gydytojo dėklas su įrankiais, gydytojo paltas ir kepurė, iliustracijos, pakaitiniai žaislai;

Ilgalaikio darbo plano sudarymas;

Kompiliacija metodinis vadovas ir literatūra, skirta darbui su projektu.

  1. II.Praktinis etapas.

Darbo formos ir metodai.

Kognityvinė raida. Ekskursija į medicinos kabinetą.

Užduotys: - supažindinti vaikus su gydytojo darbu (gerklės apžiūra, pasakojimas, temperatūros matavimas termometru ir kt.);

Ugdykite pagarbą gydytojui.

Pokalbiai.

"Sveikata ir liga"

Tikslai: prisidėti prie idėjų apie sveikatą, ligą, apie tai, kas padeda būti sveikam, formavimo.

"Ką daryti, kad nesusirgtumėte"

Uždaviniai: formuoti idėją apie sveikatos vertę, norą gyventi sveiką gyvenimo būdą.

"Sveikata ir grynumas"

Tikslai: suformuoti įprotį palaikyti kūno švarą, pasakyti, kad sveikata priklauso nuo švaros.

"Aš ir mano sveikata"

Užduotys: formuoti elementarios reprezentacijos apie tai, kaip rūpintis savo sveikata.

"profesijos gydytojas"

Uždaviniai: supažindinti vaikus su gydytojo profesija.

"Ko reikia gydytojui, kad jis dirbtų"

Uždaviniai: supažindinti vaikus su medicinos instrumentais.

– Ką mama daro, kai aš sergu?

Uždaviniai: formuoti gebėjimą suvokti gydymo poreikį.

Socialinis-komunikacinis vystymasis.

Situacijų žaidimai.

„Žaislai pas daktarą“

Tikslai: Išmokyti vaikus prižiūrėti ligonius ir naudotis medicinos instrumentais. Supažindinti su sąvokomis „ligoninė“, „pacientas“, „gydymas“.

„Kelionė su daktaru Aibolitu“

Uždaviniai: išmokyti vaikus žaidimo veiksmų, jų įgyvendinimo tam tikra seka.

„Kelionė su daktaru Aibolitu»

Tikslai: tęsti darbą kuriant ir tobulinant istorijų žaidimus.

"Katya susirgo"

Uždaviniai: paįvairinti vaikų dalyvavimą žaidime su lėle. Prisidėkite prie vaikų žaidimų siužeto praturtinimo.

„Greitoji pagalba nuveža Katios lėlę į ligoninę“

Uždaviniai: formuoti gebėjimą bendrauti siužetuose su dviem personažais (gydytojas-pacientas).

"Miško ligoninė"

Uždaviniai: ugdyti vaikų gebėjimą imtis vaidmens ir tinkamai atlikti žaidimo veiksmai, žaidimo metu naudoti medicininius instrumentus, prisidėti prie vaidmenų dialogo atsiradimo.

Vaidmenų žaidimas „Ligoninė“

Tikslas: ugdyti gebėjimą žaisti vaidmenų žaidimą „Ligoninė“.

Uždaviniai: - ugdyti gebėjimą prisiimti vaidmenį (gydytojas, slaugytoja, pacientas);

Išmokti veikti su pakaitiniais objektais;

Suformuoti gebėjimą palydėti savo veiksmus žodiniais pavadinimais.

Kalbos raida.

Skaitymas grožinė literatūra: K. Čukovskis „Aibolitas“, „Fedorino sielvartas“; V. Berestovas „Serganti lėlė“; E. Blaginina „Sergantis zuikis“.

Žodyno praturtinimas:

Profesijos: slaugytojas, gydytojas, pacientas;

Priemonės: mentelė, termometras, fonendoskopas, švirkštas, pipetė, tabletės, vitaminai, jodas, briliantinė žaluma, tvarstis, vata.

Meninis ir estetinis vystymasis.

Modeliavimas: vitaminai Katios lėlei.

Brėžinys: kelio ženklas „Ligoninė“.

Fizinis vystymasis.

Kasdieniai pratimai, kasdieniai pasivaikščiojimai, žaidimai lauke, gimnastika po miego, fizinis lavinimas.

Darbas su tėvais.

Paprašykite pasiūti gydytojui chalatą ir skrybėlę, supažindinkite su knygomis apie gydytojo profesiją skaitymui namuose, ekraną „Sveika šeimos gyvensena“.

  1. III.Galutinis etapas.

Įvadas į savarankišką pagrindinio proceso veiklą per stebėjimus ir žaidimus.

Tikėtinas rezultatas:- gydytojų baimės stoka;

Vaikai žaidimams dažnai naudos vaidmenų žaidimą „Ligoninė“ ir žais su dideliu susidomėjimu.

Projekto produktas: gydytojo paltas ir kepuraite.

Programos turinys:

įtvirtinti anksčiau įgytas žinias apie gydytojo darbą, turtinti žodyną, lavinti vaikų kalbą;

ugdyti vaikų gebėjimą žaisti pagal savo planą, skatinti kūrybinį vaikų aktyvumą žaidime;

išmokyti naujų žaidimo veiksmų;

žaidime formuoti draugiškus santykius, humanizmo, aktyvumo, atsakingumo, draugiškumo jausmą;

sudominti tiek mergaites, tiek berniukus dalyvauti žaidime atlikdami tam tikrus veiksmus vaidmenis: (mergaitės - mamos, slaugytoja; berniukai - tėčiai, gydytojai)

parengiamieji darbai:

ekskursija į medicinos kabinetą, norint stebėti slaugytojos darbą darželyje;

skaitymas: K. Čukovskis "Aibolitas", V. Sutejevas „Apie begemotą, kuris bijojo skiepų“;

iliustracijų peržiūra « Ligoninė» , "Vaistinė";

klausantis dainos "Lėlė serga" muzika A. Filippenko, sl. T. Volginas.

Medžiaga: baltas chalatas, kepurė, spalvotu popieriumi perklijuoti vaistų indeliai ar dėžutės, medicininių instrumentų rinkinys (termometras, švirkštas, vata, fonendoskopas, pakaitalai (vata - putplasčio gabalas, tabletės - piešimas ant kartono).

Žaidimo progresas.

Vaikai įeina grupė stovėti aplink auklėtoją.

globėjas: Atspėk vaikinai mįslė:

Seryozha garsiai kosėja.

Atrodo, kad jis serga bronchitu.

Jie skambina į kliniką

Ir jie sako Seryozha:

Nebijok ir neverk

Gėris ateina pas tave (gydytojas)

globėjas: Teisingai, vaikinai, tai gydytojas.

globėjas: Jei kas nors suserga, suaugusieji ar vaikai, kur mes einame?

Vaikai: AT ligoninė.

globėjas K: Koks yra gydytojo darbas?

Vaikai: apžiūrėkite serga paskirti gydymą.

globėjas Klausimas: Koks turėtų būti gydytojas?

Vaikai: Dėmesingas, rūpestingas.

globėjas: Puiku vaikinai! Na, mūsų laikas atėjo, žaiskime dabar! Norite žaisti?

Vaikai: Taip!

globėjas: Vaikinai, prieš pradėdami gydytis, pažaiskime su jumis – Ko reikia gydytojui?(vaikai pasirenka iš siūlomų daiktų, kurių reikia gydytojui, pasako, kodėl, jų nuomone, reikalingas tas ar kitas daiktas).

globėjas: Būsiu gydytoja, bet man reikia padėjėjos – slaugytojos. Kas nori būti gydytoju? PSO ligoniai bus gydomi? (slaugytoją renkamės tarp vaikų). Nastja yra slaugytoja ir man padės, užsidėkite baltą skrybėlę, chalatą, apžiūrėsite serga ir išrašyti vaistus. Vaikinai, o jūs šiandien būsite tėčiai ir mamos, žiūrėk, mūsų laukė mūsų lėlės, kurios liūdnos sėdi namuose, (einame į žaidimų aikštelę į žaidimų kampelį; vaikai renkasi patys "vaikai").

globėjas: Paimk vaikus, taip netrukus ligoninė. Kaip mes galime pasiekti ligoninės?

Vaikai: Pėsčiomis, automobiliu, autobusu, greitosios pagalbos automobiliu.

globėjas: Atviras ligoninė visiems žmonėms, kuo greičiau eikite gydytis į jį! Einam pas gydytoja. Kad nesistumdytų, netrukdytų vienas kitam, galima atsisėsti ant kėdžių, laukti savo eilės.

Daktaras: Sveiki, serga! Nagi, atsisėsk! Pasakykite man, kur tiksliai sutelktas jūsų skausmas?

Pacientas: Sveiki. Mano dukra nukrito ir pasitempė ranką.

Daktaras: Sveiki. Pažiūrėkime, kas yra tavo rankoje. Kuris didelė žaizda, dabar gerai apdirbsime, patepsime jodu, kaip šitaip. Kreipkitės į slaugytoją, ji jums duos vaistų nuo skausmo (daro injekciją švirkštu). Pasveik. Viso gero.

Pacientas: Sveiki.

Daktaras: Sveiki. Nagi, atsisėsk. Pasakyk man, kas atsitiko?

Pacientas: Mano sūnui skauda pilvą.

Daktaras: Pažiūrėkime, paklausykime pacientas su fonendoskopu: „Kvėpuokite, nekvėpuokite“ (gydytojas apžiūri serga) .

Daktaras: Gyvenime mums reikia

Daug vitaminų

Dabar neskaičiuok visų

Reikia tavęs Daugiau valgyk

Mėsa, daržovės ir vaisiai

Ekologiški produktai,

Bet lustai, visada žinokite

Tai yra blogas maistas.

Daktaras: Pasveik. Viso gero.

Pacientas: Sveiki.

Daktaras: Sveiki. Pasakyk man, kas atsitiko?

Pacientas: Mano dukrai skauda gerklę.

Daktaras: Nueik pas slaugytoja, ji tau duos termometra, kad suzinos ar turi temperatura ar ne. Temperatūra normali. Pažiūrėkime į kaklą (mentele atrodo gerklė).

Oi! Gerklė raudona.

Dažnas kosulys dieną ir naktį

Sulaužo tavo ramybę

Reikia nuplauti

Gerkite ramunėlių arbatą.

Pasveik. Viso gero.

globėjas: Visus žmones apžiūri, paskiepija, apžiūri gydytojas. Matote, vaikinai, gydytojai padeda ir suaugusiems, ir vaikams. Ką mes jiems už tai pasakysime?

Vaikai: Dėkoju!

globėjas: kad nesusirgtum, ryte reikia daryti mankštą.

Fizik. minutė

Ar visi mankštinatės ryte? Padarykime tai kartu.

Saulė žvilgtelėjo į lovą

Vienas du trys keturi Penki.

Mes visi darome pratimus

Turime atsisėsti ir atsistoti.

Ištieskite rankas plačiau

Vienas du trys keturi Penki.

Pasilenk – trys, keturi.

Ir šokti į vietą.

Ant kojos piršto, tada ant kulno.

Mes visi darome pratimus.

globėjas: O, kad nepamirštum, gydytoja liepė visiems gerti vitaminus! (Suteikti vitaminus).

Siužetas - vaidmenų žaidimas jaunesnėje grupėje „Daktaras Aibolitas zoologijos sode“.

Tikslai:

Išmokyti vaikus suprasti įsivaizduojamą situaciją ir įgyvendinti žaidimo planą.

Plėsti vaikų supratimą apie gydytojo ir slaugytojo darbą.

Pataisykite medicinos instrumentų pavadinimus (termometras, mentelė, švirkštas).

Formuoti gebėjimą perteikti pagrindines emocijas veido išraiškomis, gestais, judesiais.

Ugdykite komunikacinę kompetenciją, vaizduotę, atmintį, mąstymą.

Ugdykite empatijos, geranoriškumo, savitarpio pagalbos jausmą.

Žodynas: keleivis, veterinarijos gydytojas, veterinarijos klinika, receptas, vaistininkas.

Preliminarus darbas: K. Čukovskio pasakos „Aibolit“ skaitymas, ekskursija į medicinos kabinetą, didaktiniai žaidimai„Daktaro Aibolito lagaminas“, „Ką kam?“, Tėvų įtraukimas į žaidimo atributikos gamybą, žaidimo „Gerasis daktaras Aibolitas“ siužetų suvaidinimas („Kiškiui skauda leteną“, „Miškei skauda ausis“, „Lapė partrenkė mašina“ ir kt.); iliustracijų peržiūra „Ligoninė“, „Transportas“.

Koregavimo tikslai: skatinti vaikų kalbos aktyvumą dialogu, dramatizavimu; suaktyvinkite žodžius ta tema kalboje.

žaidimo medžiaga: gydytojo chalatas ir kepuraitė, chalatai ir kepuraitės slaugei ir vaistininkui, lagaminas su medicinos instrumentais, kepurės ir gyvūnų kaukės, kepurė, vairas, gyvūnų pėdsakai, sultys.

Vaidina vaidmenis: gydytojas, slaugytoja, vaistininkas, zoologijos sodo gyvūnai, vairuotojas, keleiviai.

Žaidimo eiga:

Įžanginis pokalbis.

globėjas: Ar megsti gyvunus? Kokius gyvūnus pažįsti?

Vaikai vardija laukinius, naminius, egzotinius gyvūnus.

globėjas: Ar žinote, kur galite pamatyti visus šiuos gyvūnus vienu metu? Ar buvai zoologijos sode? Siūlau ten nuvykti. Jau užsisakiau turistinį autobusą, štai jis (autobusas pastatytas iš kėdžių), ant jo ir eikite į zoologijos sodą. Atsisėskite. Ir kas mus paims?

Vaikai: vairuotojas.

Pedagogas: o vairuotojas bus Maksimas (duodu dangtelį ir vairą). O mes, su tavimi, kas?

Vaikai: mes keleiviai.

Pedagogas: Nataša, kas tu esi? Polina, kas tu esi?

Važiuojame autobusu, skamba E. Železnovos daina „Autobusas“.

Pedagogas:Čia yra gyvūnų pėdsakai. Jie nuves mus tiesiai į zoologijos sodą. Žingsniuokime ant kiekvieno pėdsako korekcijos takelis „Gyvūnų pėdsakai“).

Dideliame ekrane yra įvairių gyvūnų vaizdai. Kabanti pilis. Skaitau skelbimą:

„Zoologijos sodas uždarytas. Visi gyvūnai serga

globėjas Kodėl visi gyvūnai serga? Kaip tai galėjo atsitikti?

Vienas iš vaikų skaito eilėraštį:

Beždžionė susirgo

Bet aš nenorėjau pasveikti.

Vaikščiojo su gyvūnais

Ji kosėjo ir čiaudėjo ant visų.

Zoologijos sodas uždarytas.

Kas dėl to kaltas?

Vaikai: beždžionė.

globėjas: ir mes žinome pagrindinę taisyklę:

Jei susirgai, mano drauge,

Kosulys į nosinę.

Neišsisklaido iki

Ant kitų – jūsų mikrobai.

globėjas: zoologijos sodas uždarytas, nes ten gydytoja gydo gyvūnus. Kokį žinote gydytoją, kuris gydo gyvūnus?

Vaikai: daktaras Aibolit.

globėjas: Taip, jis visada ateina į pagalbą gyvūnams. Kodėl gydytojas buvo vadinamas Aibolitu?

Vaikai: kai kam nors skauda, ​​skambina gydytojui, verkia, skundžiasi, sako: „O, skauda! Jei taip, gydytojas visada ateis ir išgydys. Taigi jie pradėjo skambinti gydytojui Aibolitui.

globėjas: gyvūnai turi savo gydytoją ir savo ligoninę. Ši ligoninė vadinama veterinarijos klinika. Vaikinai, kaip vadinasi gyvūnų ligoninė? Gydytojas vadinamas veterinaru. Aš būsiu veterinaras užsidėjau kepurę, kaukę, chalatą). Užeik, atsisėsk vaikai sėdi ant kėdžių). Čia mano kabinetas. Turiu lagaminą su medicinos reikmenimis ( Pridedu gydytojos įrankius: mentelę, fonendoskopą, tabletes, tvarstį, vatą, švirkštą, termometrą).

Vaikai svarsto, įvardija įrankius ir jų paskirtį.

Gydytojas: Gydytojui ligonius priimti padeda slaugytoja. Slaugytoja bus Nataša Aš susitarsiu, o slaugytoja padės išrašyti receptus gydymui. Kas yra receptas?

Vaikai: Vaistinėje galima nusipirkti receptą gydytojo išrašytam vaistui.

Gydytojas: o dabar, vaikinai, sukite, sukite ir pavirskite mažais gyvūnais.

Vaikai dėvi įvairių gyvūnų kaukes.

Psichogimnastika. Parodykite, kaip jaučiasi sergantys gyvūnai.

Gydytojas: Dabar pamatuosime jūsų temperatūrą. Slaugytoja, padėk pasidėti termometrus.

Vaikai užsideda termometrus.

Daktaras: kol matuosi temperatura, as paziuresiu tau i kaklus. Kaklai šiek tiek raudoni.

Surenkami termometrai.

Jūsų temperatūra normali, šiek tiek peršalote. Štai tau gėrimas.

Išimu ant padėklo puodelius „su vaistais» (sultys).

Gydytojas: tu išgėrei vaistus. Kaip jautiesi dabar? Geriau?

Manau, kad liūtė susižeidė leteną.

Jis sėdi ir negali žengti nė žingsnio.

Paskubėk išgydyti vargšę letenėlę,

Ji turi kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Daktaras: labas serga. Kas tau nutiko? Kaip galite padėti liūtei?

Vaikai: patepkite leteną jodu ir sutvarstykite.

Daktaras: Pažiūrėsiu į leteną. Viskas gerai, dabar seselė pateps žaizdą jodu ir sutvarsys tvarsčiu.

Slaugytoja atlieka veiksmą.

Daktaras: mano pamaina su sesele baigėsi. Ilsėkimės visi kartu.

Kūno kultūros minutėį E. Železnovos dainą „Žirafa turi dėmių“.

Gyvūnai atsisėda.

globėjas: o dabar pakeisti ateina gydytoja Jura ir slaugytoja Polina (vaikai apsivelka chalatu ir kepure). Imk savo darbus.

Pedagogas: Išgirsk lokio riaumojimą -

Jam skauda pilvą.

Daktaras: Sveiki, paciente. Nagi, atsisėsk. Pasakykite man, kur tiksliai sutelktas jūsų skausmas? Dabar paimsiu fonendoskopą ir išklausysiu jūsų. Kvėpuokite! Nekvėpuokite. Plaučiai yra skaidrūs.

Pedagogas: Kaip tu gali padėti lokiui?

Vaikai: duoti tabletę.

Daktaras: Polina, išrašyk receptą piliulei nuo skrandžio skausmo.

Pedagogas: Kur galima nusipirkti receptinių vaistų?

Vaikai: vaistinėje.

Pedagogas: kas dirba vaistinėje? (vaistininkas). Ką jis daro?

Šiandien Jegoras bus vaistininkas, jis išduos gydytojo paskirtus vaistus. Užimk savo vietą vaistinėje (vaikas užsideda chalatą ir kepurę).

meškos jauniklis(vaistininkas): Sveiki.

Vaistininkas: Sveiki.

meškos jauniklis: Duok man tabletę nuo skrandžio skausmo, prašau. Čia yra gydytojo receptas.

Vaistininkas A: Štai tavo tabletė. Prašau. Gerkite po vakarienės.

meškos jauniklis: Dėkoju. Viso gero.

Pedagogas: Kad pilvo neskaudėtų,

Gyvenime mums reikia

Daug vitaminų

Dabar neskaičiuok visų.

reikia valgyti daugiau

Mėsa, daržovės ir vaisiai -

Ekologiški produktai,

Bet traškučiai, visada žinok -

Tai yra blogas maistas.

Gydytoja, slaugytoja ir vaistininkė baigė savo darbo dieną. Galite atsipalaiduoti su mūsų gyvūnais.

globėjas: kad mažiau sirgtų, reikia palaikyti švarą. Gyvūnai rūpinasi savo oda, prausiasi savaip. Todėl siūlau susitvarkyti save.

Gyvūnų masažas(ratu).

Į letenas paimame šukas:

Mes darome plaukus.

Mes valome ausis, valome skruostus,

Kakta, barzda, ūsai.

O dabar draskykime skrandį.

Mes negauname nugaros

Dovanojame draugui.

Čia. O dabar atvirkščiai.

Esame sveiki ir laimingi.

Mes gražūs ir mieli.

globėjas: parodykite, kokie laimingi maži gyvūnai.

globėjas: apskritimas, apskritimas. Ir jie virto vaikais. Laikas grįžti atgal, užimti savo vietas autobuse.

Rezultatas:

Kur mes buvome?

Kas atsitiko zoologijos sode?

Kodėl gyvūnai serga?

Kuris gydytojas gydė gyvūnus?

Kaip vadinasi gyvūnų ligoninė?

Kas tu buvai šiandien?

Šauniai padirbėta! Puikiai atlikote gydytojo, slaugytojo, vaistininko, vairuotojo darbą; liūtei padėjo išgydyti leteną, lokiui – skrandį. Visi gyvūnai dėkoja, sako „ačiū“. Kitą kartą gydytojas ir slaugytoja, kurie gydys ligonius, bus kiti vaikinai.