Intelektinių žaidimų kūrimas jaunesniems mokiniams. Intelektualūs ir edukaciniai žaidimai pradinio mokyklinio amžiaus vaikams. "Tokie skirtingi žodžiai"

Valentina Krutakova
Intelektualus žaidimas ikimokyklinukams ir jaunesniems mokiniams "Noriu žinoti viską!"

Tikslai:

Ugdykite mokinių pažinimo įgūdžius palūkanų,

Ugdykite reakcijos greitį, atmintį, mąstymą, logiką, kalbą,

Prisidėti prie žodyno turtinimo,

Išsiaiškinkite vaikų sąmoningumo ir žinių lygį įvairiose srityse,

Išplėskite savo akiratį, idėjas apie jus supantį pasaulį,

Skatinti komandos formavimą, sukurti gerą nuotaiką tarp vaikų, organizuoti laisvalaikio užsiėmimus, įgyti žinių,

Išmok dirbti komandoje ir poromis.

Įranga: žetonai kiekvienam dalyviui, žaidimo laimėtojo kaspinas « Nori viską žinoti» arba pažymėjimas, saldūs ir paguodos prizai visiems vaikams, atvirutės su labirintais, atvirutės su įvairių šešėlių ir fragmentų atvaizdu.

Vedėjas kviečia vaikus atlikti įvairias užduotis, atsakyti į klausimus, kiekvieno konkurso pabaigoje – užduotis, vaikui įteikiamas 1 žetonas. Žaidimo pabaigoje skaičiuojami kiekvieno žaidėjo žetonai ir nustatomas nugalėtojas. Dėl jaunesnysis vaikams užduodami paprasti klausimai, vyresniems sunkiau, atsakymus reikia pagrįsti.

Pamokos eiga:

(vadovas - auklėtojas)

Sveiki bičiuliai. Šiandien išleisime įdomus žaidimas , tai vadinama « Nori viską žinoti. Tai žaidimas vadinamas intelektualiu, reikalauja reakcijos greičio, dėmesio, atminties, smegenų darbo ir jūsų psichinis vystymasis apskritai.

Jums bus duota atlikti įvairias užduotis. Išbandysime Jūsų žinias įvairiose srityse, pagal jų įgyvendinimo rezultatus išsiaiškinsime žinovas, eruditiškiausias iš jūsų.

Taigi ar jūs pasiruošę žinok išmintingiausius eruditas tarp jūsų? Tada pradėkime! Pirma, išmokime giedoti ir viską garsiai, vieningai – ją šaukime:

Mes protingi!

Mes draugiški!

Esame dėmesingi!

Esame darbštūs!

Mes daug mokomės!

Ir mums pavyks!

1 pratimas. Pasakų žinovai

Aš pradėsiu, o tu baigsi

Tiesiog atsakykite rimu!

Pasakoje arklys nėra paprastas:

Stebuklas - auksiniai karčiai,

Jis neša berniuką per kalnus,

Taip, tai nenuleis.

Arklys turi sūnų -

nuostabus arklys,

nuostabus arklys,

Pagal slapyvardį (kuprotas)

Prieš vilką jis drebėjo,

Bėk nuo meškos

Ir lapė ant danties

Vis tiek sugavo (kolobokas)

Apie jaukius namus

Pradėsime pokalbį.

Yra turtingas žmogus

Ji gyveno ir gėrė arbatą.

Gėriau arbatą, kramčiau bandeles.

Deja, žmogus

Visas namas sudegė iki žemės.

Na, pagalvok šiek tiek...

Teisingai, tai mano teta (katė)

Afrikos upėse ilgą laiką

Blogis plukdo rąstą.

Kas plaukia susitikti

Visi bus praryti (krokodilas)

Žmonių priešas ir žvėrių priešas

Piktas plėšikas (Barmaley)

Jis malonesnis už visus pasaulyje,

Jis gydo sergančius gyvūnus.

Ir vieną kartą begemotas

Ištraukė iš pelkės.

Žinomas dėl gerumo

Tai gydytojas (Aibolitas)

Jo šeimininkas yra berniukas Robinas,

Jo draugas yra Paršelis.

Kadaise jis buvo kaip debesis;

Jis paprastas, bet ne kvailas.

Jam pasivaikščiojimas yra atostogos,

O medus turi ypatingą kvapą.

Tai pliušinis pokštininkas

meškos jauniklis (Mikė Pūkuotukas)

Jis pažįstamas visiems mažiems vaikams,

Visi jį myli

Bet tokia visame pasaulyje

Nerasite nė vieno.

Jis ne liūtas, ne dramblys, ne paukštis,

Ne tigro jauniklis, ne zylė,

Ne kačiukas, ne šuniukas

Ne vilko jauniklis, ne žemė.

Bet nufilmuotas filmui

Ir jau seniai visiems žinomas

Šis mielas veidas

Ir vadinasi (Čeburaška).

Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą. Kiekvienas, atsakęs į klausimus, gauna žetoną. O dabar išsiaiškinsime, kuris iš jūsų yra protingiausias.

2 užduotis. Klausimai išradingumui, išradingumui.

1. Dvi dešrelės verdamos 6 min. Kiek laiko keps aštuonios tokios pat dešrelės? (6 minutės).

2. Moteris važiavo į Maskvą ir susipažino su trimis vyrais. Kiekvienas iš jų nešė po maišą, kiekviename maiše po katę. Kiek būtybių buvo išsiųsta į Maskvą? (1 moteris).

3. Penkios lemputės silpnai degė sietynoje. Užtrenktos durys ir dvi sudegė. Reikia padaryti daugiausia mažumą: pasakyk, kiek lempų liko? (penki).

4. Kiek dantų turi suaugęs žmogus? (32) .

5. Kaip taisyklingai kalbėti: "Žuvys neturi dantų", "Žuvys neturi dantų", "Žuvys neturi dantų"? (žuvys turi dantis).

6. Kuri žuvis turi akis vienoje pusėje? (prie plekšnės).

7. Kur atvežami nykstantys gyvūnai? (į Raudonąją knygą).

8. A ir B sėdėjo ant vamzdžio. A nukrito, B dingo, kas liko ant vamzdžio? (ir).

9. Kiek saulių yra danguje? (1) .

10. Kiek pirštų turi žmogus? (20. 5 ant kiekvienos rankos, 5 ant kiekvienos kojos).

12. Prisiminkite ir įvardinkite patarles apie sveikatą. ( "Sveikame kūne - sveikas protas» , „Švara yra raktas į sveikatą“, „Sveikatos nenusipirksi, ji suteikia proto“ ir pan.).

13. Kas gali nužudyti arklį? (nikotino lašas).

14. Kuris sunkesnis: 1 kg vatos ar 1 kg geležies? (tas pats).

15. Ant stalo buvo 3 stiklinės vyšnių. Petya suvalgė vyšnią iš 1 stiklinės ir padėjo ją atgal ant stalo. Kiek stiklinių liko? (3) .

16. Jei gaidys deda kiaušinį, kas jį gaus? (niekam, gaidys nededa kiaušinių).

17. Įvardykite 5 savaitės dienas, nevadindami jų vardais (užvakar, vakar, šiandien, rytoj, poryt).

18. Kurį mėnesį plepi Maša kalba mažiausiai? (vasarį, nes vasario mėnesį yra 28 dienos).

19. Kiek žirafų plaukioja Juodojoje jūroje? (visai ne, žirafos neplaukia).

20. Ar strutis gali vadintis paukščiu? (ne, strutis nemoka kalbėti).

Puiku, vaikinai, stengiausi teisingai atsakyti į klausimus.

O dabar siūlau pereiti labirintą, kuris greitesnis.

Užduotis 3. Eikite labirintu

Ant stalo priešais yra kortos su labirintais, jas reikia pereiti kuo greičiau. Vaikai eina per labirintą ant kortelių, pažymi kelią į išėjimą iš labirinto. Kas greičiau ir geriau susidoroja su užduotimi, gauna žetoną.

Puikiai padirbėjo vaikinai, jie atliko puikų darbą. O dabar pažiūrėkime, kaip galite įminti mįsles.

4 užduotis. Mįslės

Lenta ant virvės nėra blogesnė už arklį,

Visi vikriai voliojasi žaidimų aikštelėje. (sūpynės)

Iš po stogo

Išėjo pasivaikščioti per lietų. (skėtis)

Apvalus, lygus kaip arbūzas

Bet kokia spalva, įvairiems skoniams,

Kai paleidi pavadėlį,

Jis skris į debesis. (balionas)

Atsitrenki į sieną – pašoksiu

Mesk jį ant žemės ir aš atšoksiu

Aš skrendu iš delno į delną,

Negaliu ramiai gulėti nori. (kamuolys)

Koks meistras tai padarė ant langų

Ir liejiniai, ir žolelės, ir rožių tankmės? (užšalimas)

Vienas kalba, du žiūri, du klauso. (liežuvis, akys, ausys).

Pievose auga seserys,

Jie turi auksinę akį ir baltas blakstienas. (ramunėlių)

Po pušimis, po medžiais

Yra maišelis adatų. (ežiukas)

įvairiaspalvis jungas

Jis kabėjo per upę. (vaivorykštė)

Šimtas drabužių ir visi be užsegimų. (kopūstas)

Visi jį myli, bet jei į jį žiūri, visi susiraukia. (saulė)

Vasarą vaikšto, žiemą ilsisi. (turėti)

Kas miške be kirvių

Statyti trobelę be kampų? (skruzdėlės)

Be rankų, be kirvio

Pastatyta trobelė. (lizdas)

Puiku, vaikinai, žinote, kaip įminti mįsles, o dabar pailsėkite. Ant kortelių reikia rasti atitinkamą fragmentą ar šešėlį, į brėžinį įterpti norimą fragmentą.

6 užduotis. Paimkite šešėliu, fragmentu

Priešais vaikinus – kortelės su nupieštais indais, įvairiais teminiais paveikslėliais. Kai kuriose kiekvienos kortelės paveikslėlių dalyse trūksta kai kurių detalių. Vaikinų užduotis – surasti ir į trūkstamas vietas įterpti reikiamas detales, šešėlį, fragmentus.

Puiku, vaikinai, greitai ir teisingai susidorojo su užduotimi. Dabar tegul pažaiskime pailsėkim. Ar žinai, kas yra aidas? Įsivaizduokite, kad esate aidas. Aš pasakysiu frazes, ir jūs turite pakartoti šias frazes tiksliai po manęs, žodis į žodį.

7 užduotis. Sinchroninis aidas

Pasiruoškite, vaikai / ra, ra /,

Tęsiasi žaidimas /ra, ra/,

Linksmiau daužyk rankas / lei, lei /,

Taip, negaila delnų /lei, lei/,

Kiek dabar valandų? /valanda, valanda/,

Kas yra du kartus du? /du, du/,

Galva sukasi / wa, wa /,

Ar tai ausis ar nosis? /nosis, nosis/, (rodo ausį)

O gal šieno? /krepšelis, krepšelis/,

Ar tai ausis ar akis? /akis, akis/, (rodo ausį)

Bet tai ką mes turime? /mes, mes/, (rodykite į kelį)

Kaip kaime gieda gaidys? /a, ai/,

Ar tu geras, visada paklusnus? /Taip taip/,

Ar tik kartais? /Taip taip/,

Pavargote atsakyti? / chat, chat /,

Leidžiu tau užsičiaupti / pabendrauti, pabendrauti /,

Tai mūsų žaidimo pabaiga /re, re/,

Ir ačiū, vaikai! /re, re/.

Šaunuoliai vaikinai, jie sugebėjo tapti tikru aidu, draugiška ir glaudžiu kolektyvu. Žaidime bandėte vienas kitam padėti, palaikyti ir pralinksminti.

Pamokos santrauka:

Štai ateina mūsų proto žaidimas iki galo Jūs visi stengėtės ir padarėte gerą darbą. Ką naujo išmokote sau, ko išmokote? Ačiū už geras žaidimas, tavo žinios! Stenkitės ir toliau gerai mokytis, būkite dėmesingi pamokose, stebėkite, kas vyksta aplink jus, aplinkinį pasaulį ir jo pokyčius, stenkitės tapti išsilavinę, kultūringi ir intelektualiai pažengusiems žmonėms!

Dabar mes suskaičiuosime visus jūsų uždirbtus žetonus mūsų žaidime « Nori viską žinoti, sužinok, kuris iš jūsų tapo eruditu, protingiausiu, intelektualus(skaičiuojant žetonus). O dabar įteiksime apdovanojimus. tapo protingiausiu (tapo (vaiko vardas, pavardė - nugalėtojas). Jis apdovanojamas nugalėtojo juostele, garbės raštu, visi dalyviai – saldžiais skatinamaisiais prizais. Ačiū visiems, iki kito karto žaidimai ir užsiėmimai.

Moksleivių protiniams gebėjimams lavinti intelektualūs žaidimai yra labai veiksmingi. Tokių žaidimų yra labai daug.

Intelektualius žaidimus vaikams ir jaunesniems moksleiviams galite sugalvoti patys, galite naudoti esamus žaidimus. Bet kokiu atveju iš tokių žaidimų yra naudos.

Apsvarstykite kai kuriuos jau egzistuojančius intelektualius žaidimus.

Žaidimas yra intelektualus kazino AZ ir Ya.

Šis žaidimas yra nuostabus tuo, kad jį galima interpretuoti naudojant bet kurią šalį, valstiją, vandenynus ir daug daugiau.

Nors prireiks šiek tiek „padirbėti“, kad išsiaiškintume kai kuriuos pavadinimus, klausimus ir charakteristikas. Šio žaidimo esmė – įtvirtinti žinias apie šalį, valstybę, šiuo atveju apie Aziją.

Šį žaidimą sudaro 4 raundai, užduotys, kurios skiriamos visoms komandoms. Atsakymai turi būti parašyti ant popieriaus, o po tam tikro laiko (pavyzdžiui, 60 sekundžių) įgarsinami.

  • Pirmas turas. Esmė – teisingai atsakyti į klausimus apie Aziją (A Z IR Z, susideda iš 4 raidžių, todėl bus po 4 klausimus). Klausimai apie šalį turėtų būti tie, kurie buvo nagrinėjami pamokose. Už kiekvieną teisingą atsakymą komanda gauna raidę (nuo žodžio Asia).
  • Antras raundas. Išvardinkite upių pavadinimus, lankytinas vietas..., kas buvo tiriama pamokose apie šią šalį. Už kiekvieną teisingą atsakymą – 5 taškai.
  • Trečiasis turas vadinamas „intelektualiuoju kazino“, kuriame reikia užduoti klausimus apie šalį, į kuriuos atsakymus vaikai turėjo žinoti iš programos. Už kiekvieną teisingą atsakymą - 5, 10, 15 balų (taškų skaičius priklauso nuo klausimo sudėtingumo, kur sudėtingumą nustato mokytojas, sudarydamas klausimus). Sudarykite 3-4 kiekvieno sunkumo klausimus.
  • Ketvirtasis turas vadinamas „blefo klubu“. Čia užduodami klausimai dėl logikos ir dėmesingumo (klausimai, kuriuose yra teisingas arba neteisingas atsakymas). Turite atsakyti „taip“ arba „ne“, o, jei reikia, paaiškinti. Pavyzdžiui, klausimas – Azijos sostinė – Taškentas? Atsakymas yra „ne“, Azija neturi sostinės, tai nėra valstybė.

Žaidimas baigėsi, žinios fiksuotos, yra laimėtojai. Apdovanojimai priklauso nuo jūsų.

Konkurenkite, sukurkite žodį iš frazės ar kito žodžio

Šis žaidimas įdomus bet kokio amžiaus studentams. Iš žodžio ar frazės raidžių reikia sudaryti kuo daugiau daiktavardžių, o kiekviena raidė gali būti naudojama tik vieną kartą.

Ši užduotis gali būti sudėtinga, pavyzdžiui, sudaryti angliškus žodžius iš angliško žodžio. Pavyzdžiui, žodis gretasienis.

Mes sudarome žodžius: garas, ledas, paradas, letena, pledas ...

Konkursas „Anagrama“

Čia, turint du ar daugiau esamų žodžių, reikia sudaryti vieną, pavyzdžiui, miestus.

  1. šimtas ir griovys - žodis ROSTOV,
  2. lapė ir lošėjas - žodis VILNIUS,
  3. grindys ir vata - POLTAVA ...

Ir jei norite išmokyti vaiką iš didelio žodžio sudaryti žodžius, pagalvokite.

Mozaikos ir konstruktoriai

Gerai išplėtokite mozaikinio žaidimo logiką.

Įvairūs konstruktoriai:

  1. lego,
  2. medinis,
  3. geležies…

Užduotys žurnaluose

Žurnalai, lavinantys logiką ir mąstymą, kuriuose yra tokių užduočių kaip:

  1. galvosūkiai,
  2. galvosūkis,
  3. Kryžiažodžiai,
  4. nupiešti paveikslėlį
  5. Rasti skirtumus,
  6. ir kiti.

Tai tik keletas iš daugybės žaidimų. Daugumą jų galima sukurti atsinešus jiems ką nors savo.

Daug žaidimų galite sugalvoti patys, tai visai nesunku, svarbiausia sutelkti dėmesį į savo vaikų (moksleivių) amžių. Bet kokiu atveju naudosite klasiką esamus žaidimus, ar jų sugalvotus, nesvarbu.

Efektas tikrai bus, daugelio šių žaidimų dėka vaikai ne tik vystosi protiškai, bet ir mokosi dirbti komandoje.
Žaisdami – galite tapti protingesni!

Kad ir ką vaikai žaistų
Kad ir ko jų klausdavo
Jums tereikia išmokti vieną dalyką
Visi žaidimai turi būti išmintingi.

spustelėkite " Kaip» ir gaukite geriausius įrašus Facebook!

Tikslai: Intelektinių žaidimų naudojimas, siekiant sudaryti palankias sąlygas tobulėti kiekvienam asmeniui, galinčiam pasiekti rezultatų intelektualiniame darbe.

Užduotys:

  1. Sukurti sąlygas savęs pažinimui ir savirealizacijai.
  2. Skatinti vaikų intelektualinių ir pažintinių gebėjimų vystymąsi.
  3. Ugdykite pagarbų požiūrį vienas į kitą komandinėje aplinkoje.
  4. Ugdyti vaikų kūrybinę veiklą.

Žaidimo dalyviai:

Žaidimą žaidžia 4 komandos. Kiekvienos komandos narius vienija gimimo data. Pirmoje komandoje vaikinai, gimę rudenį, antroje – žiemą, trečioje – pavasarį, ketvirtoje – vasarą.

Komandos nariai sugalvoja komandos pavadinimą, pasirenka kapitoną.

Įranga:

  1. multimedijos įranga.
  2. Asmeninis kompiuteris.
  3. multimedijos pristatymas.
  4. Signalinės kortelės.
  5. Vertinimo dokumentas.
  6. Chronometras.
  7. Gongas.
  8. Diplomai ir prizai
  9. "Išminčių skrybėlė"

Žaidimo aprašymas

Šis žaidimas yra komandinis žaidimas ir skirtas 3 klasės mokiniams. Žaidime yra 4 raundai.

Aš apvalinau

Aš apvalinau yra 4-os žinių kategorijos klausimai, kurie vertinami nuo 1 iki 4 balų:

MATEMATIKA 1 2 3 4
LITERATŪRA 1 2 3 4
RUSŲ KALBA 1 2 3 4
MENAS 1 2 3 4

Komandos turi 15 sekundžių aptarti klausimą. Arbitras seka užduoties atlikimo laiką.

Pirmoji atsako komanda, kuri greičiausiai iškėlė signalo kortelę. Jei komanda pateikia neteisingą atsakymą, teisė atsakyti pereina komandai, kuri vėliau iškėlė signalo kortelę. Kiekvienam teisingas atsakymas komanda gauna tiek taškų, kiek atitinka lentelės klausimą. Kiekvienam negerai už atsakymą iš komandos atimamas atitinkamas taškų skaičius. Teisingai į ankstesnį klausimą atsakiusi komanda turi teisę pasirinkti kitą klausimą.

Taškai yra skaičiavimo komisija susidedantis iš 4 žmonių. Kiekvienas komisijos narys seka po vieną komandą ir skaičiuoja šios komandos surinktus taškus.

Tos pačios taisyklės taikomos ir antrajame žaidimo rate.

II turas

SPORTLANDAS 10 20 30 40
VIENA RUMULĖLĖ, DVI Ramunėlės… 10 20 30 40
SKIRTINGOS SALYS 10 20 30 40
SHEVELI gyrus 10 20 30 40

Keli I ir II turų klausimai priklauso kategorijai „Kiaulė kišenėje“ ir kategorijai „Klausimas-aukcionas“. Žaidimo dalyviai iš anksto nežino, kurioje srityje yra šie klausimai.

Jei žaidimo metu komanda gauna klausimą iš kategorijos "Katė maiše" tada komanda suteikia teisę atsakyti į šį klausimą oponentams intelektualiame žaidime.

Jei žaidimo metu komanda gauna „Klausimas – aukcionas“, teisę atsakyti gauna komanda, pasiūliusi didžiausią „kainą“. Tik teigiamą taškų skaičių turinčios komandos gali „susiderėti“.

III turas

AT 3 turas privatūs prekeiviai sprendžia kryžiažodį. Už kiekvieną teisingą atsakymą komanda gauna 5 taškus.

Į finalą patenka tik teigiamus balus surinkusios komandos.

Galutinis

Prieš finalo pradžią kiekviena komanda daro statymus t.y., jie užrašo ant kortelių taškų, kuriuos nustato kaip statymą, skaičių ir perduoda skaičiavimo komisijai.

Finale komandos turi padaryti naujus žodžius iš žodžio SNOW MAIDEN raidžių. Užduočiai atlikti skiriama 1 minutė. Laimi komanda, turinti daugiausiai žodžių. Ši komanda gauna taškų skaičių, kurį komanda nurodė statyme. Kitoms komandoms statyme deklaruoti taškai išskaitomi iš sąskaitos.

Žaidimo nugalėtojas laikoma komanda, kuri po finalo liko daugiausiai taškų.

Pagal žaidimo rezultatus, žaidimo laimėtojų komandos dalyviams įteikiami pažymėjimai ir prizai, geriausias žaidėjas, kuris apdovanotas „Išminčių kepure“

ŽAIDIMO EIGA

I. Organizavimo momentas:

1 mokinys:

Jei norite pastatyti tiltą
Stebėkite žvaigždžių judėjimą
Važiuokite mašina lauke
Arba vairuok mašiną -
gerai sekasi mokykloje
Mokykis uoliai.

2 mokiniai:

Mes ne veltui einame į mokyklą,
Be mokslo neįmanoma!
Jūs pateksite į neraštingo žmogaus gyvenimą
Po minutės tavęs nebebus.
Kad būtų išvengta klaidų
Protas turi būti lavinamas.
Ar galite užsiregistruoti žaidime?
Bus lengva arba sunku.

II. Mieli komandos nariai, dabar jūs turite sugalvoti savo komandos pavadinimą ir pasirinkti kapitoną.

(žaidėjai sugalvoja komandos pavadinimą)

Skyriai: Pradinė mokykla

AT pradinė mokykla intelektualinis vaiko vystymasis dažnai yra nepaisomas. Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirma, dominuojanti veikla yra žinių ir įgūdžių įsisavinimas, kuris apima problemų, kurios visada turi paruoštą sprendimą, sprendimą. Vaikai pripranta spręsti problemas remdamiesi jau išmokta taisykle, patys negali ieškoti naujo sprendimo būdo. Antra, nuolatinis tipinių užduočių sprendimas skurdina vaiko asmenybę. Vaikai įpranta vertinti save, savo galimybes tik sėkmingai arba nesėkmingai sprendžiant tipines užduotis, kurių sprendimas priklauso nuo tam tikrų žinių įsisavinimo laipsnio. Tai veda prie to, kad vaiko savigarba priklauso tik nuo kruopštumo ir kruopštumo įsisavinant naujas žinias ir taisykles, o ne nuo greito proto, originalumo ir išradingumo.

Dėl šių priežasčių pradinio mokyklinio amžiaus vaikų intelektinių gebėjimų ugdymas ir koregavimas yra vienas iš svarbiausių mokyklos psichologinio ir pedagoginio personalo darbo uždavinių.

Pavyzdžiui, keli žaidimo pratimai, kurį galima atlikti klasės valandos, apšilimai prieš pamokas ir kt.

Pratimas „Mįslės“

Vienoje pusėje yra viščiukai, kitoje – ančiukai. Salelė viduryje. Kas greičiau nuplauks į salą?

Mama nešasi sunkius krepšius. Dukra sako:

Mama, leisk tau padėti. Aš nešuosiu maišus, o tu paimsi mane ant rankų.

Ar mergina padės mamai? Kodėl?

Mergaitė Lena buvo paklausta:

Ar tu turi seserį?

Ar tavo sesuo turi seserį?

Ne, atsakė Lena.

Ką tu manai?

Vaikai miške rinko spurgus. Berniukai turėjo didelius kibirus, raudonus, be dugno. O mergaitės mažos, žalios. Kas surinks daugiau spurgų?

Devynerių metų berniukas turėjo katę trumpa uodega. Ji suvalgė pelę su ilga uodega, o pelė prarijo šiaudus kartu su sėkla. Kiek metų berniukui, kuris turėjo katę?

Stalas turi keturis kampus. Jei vienas kampas nupjaunamas, kiek kampų liko?

Užduotys susieti dalykinę (kasdienę) vaikų patirtį.

Užduotis 1. Pavadinkite paveikslėlyje pavaizduotas geometrines figūras. Raskite papildomą figūrą ir paaiškinkite, kodėl ji yra papildoma.

Užduotis 2. Kokiu skaitmeniu prasideda skaičių įrašymas?

14 18 111 19 10 100

3 užduotis. Kaip vadinasi ši figūra? Kodėl ji gavo tokį vardą?

Esminių koncepcijos bruožų išryškinimo užduotys

Užduotis 1. Perskaitykite žodžius skliausteliuose. Pabrėžkite žodžius, kurie labiausiai susiję su tema.

A) LIGONINĖ (sodas, gydytojas, kambarys, radijas, pacientai)

B) MOKYKLA (pastatas, mokiniai, kreida, lenta, raidės)

C) UPĖ (vanduo, krantas, žuvis, meškeriotojas, purvas)

D) KNYGA (paveikslėlis, žodis, popierius, skaitytuvas, biblioteka)

E) SPORTAS (medalis, stadionas, pergalė, varžybos, muzika)

E) KOMPIUTERIS (ekranas, klaviatūra, skaičiuoja, vykdo komandas)

G) SPAUSDINtuvas (spausdina, baltas, tylus, prijungtas prie kompiuterio)

2 užduotis. Nurodykite dalyką, kuriam būdingas bruožas:

A) Skalė su padalomis.

B) Įvertinimas ir pastabų įrašymas.

C) klausytis muzikos.

D) Žiūrėti filmus.

Užduotis 3. Nupieškite objektus, kurių esminiai požymiai yra šie: apvalūs ir valgomi; apvalios ir nevalgomos.

4 užduotis. Kuo skiriasi:

A) Langas iš durų.

B) Pieštuko rodyklė.

C) Apskritimas iš ovalo.

D) Beržo lapas iš klevo lapo.

5 užduotis. Kuo panašūs kiekvienos grupės žodžiai? Kaip galite pavadinti kiekvieną iš siūlomų grupių vienu žodžiu?

A) Greitkelis, kelias, takas.

b) Miestas, kaimas, miestelis.

C) sudėjimas, dalyba, atėmimas.

Užduotys, skirtos ugdyti įgūdžius atlikti pagrindines logines sąvokų operacijas: apibendrinimas, apribojimas, skirstymas ir apibrėžimas

A) Modelių nustatymo užduotys.

1 užduotis. Įveskite trūkstamus skaičius:

A) 5, 15, _______, 35, _______, 55;

B) 14, 24, _______, _________, 54;

C) 2, 12, 22, _______, _______, _______;

D) 1.3, ________, ________, 9, ________;

E) 2, 4, 6, ________, ________, ________;

2 užduotis. Nustatyti figūrų pasikartojimo modelį ir užbaigti seką.

3 užduotis. Kuri iš figūrų turi būti tuščiame lentelės langelyje?

4 užduotis. Nustatykite sekos pasikartojimo modelį ir nubrėžkite šią seką: medis, krūmas, gėlė, medis, krūmas, gėlė ...

B) Objektų sujungimo ir atskyrimo pagal kai kuriuos kriterijus užduotys.

1 užduotis. Vienu žodžiu įvardykite šias skaičių grupes:

A) 2, 4, 6, 8, ...

B) 1, 3, 5, 7, ...

C) 2, 4, 7, 9, 5, 6, ...

D) 18, 25, 33, 48, 56, ...

Užduotis 2. Išvardijami keli elementai. Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu?

A) Sriuba, guliašas, košė, želė.

B) Vištiena, žąsis, antis, kalakutiena.

C) Arklys, karvė, avis, kiaulė.

D) Vilkas, lapė, lokys, kiškis.

D) Bulvės, burokėliai, svogūnai, kopūstai.

E) Batai, batai, sportbačiai, šlepetės.

3 užduotis. Koks nelyginis žodis kiekvienoje grupėje? Ištrink tai. Įvardykite esminį gautos grupės požymį. Suteikite pavadinimą kiekvienai žodžių grupei.

A) Eglė, pušis, kedras, beržas.

B) Svogūnai, agurkai, obuoliai, morkos.

C) Grybai, pakalnutės, ramunėlės, rugiagėlės.

4 užduotis. Padalinkite šiuos skaičius į dvi grupes: lyginius, nelyginius, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Užduotis 5. Suskirstykite šiuos žodžius į grupes pagal skiemenų skaičių: penalas, vaza, lempa, šviestuvas, rašiklis, pieštukas, moliūgas, rašomasis stalas, liniuotė, sąsiuvinis, stalas, grindys, rašiklis, plaktukas, šaknis. Kiek grupių gavote?

Užduotis 6. Į atitinkamus lentelės stulpelius įrašykite šiuos žodžius: lėlė, batai, penalas, veltiniai batai, kamuolys, portfelis, rašiklis, šlepetės, meška, batai, sąsiuvinis, viršus, pieštukas, sportbačiai, pistoletas.

7 užduotis. Skaičius 1, 2, 3, 5, 8, 12, 16, 24, 35, 48 suskirstykite į dvi grupes: vienženklius ir dviženklius. Kuri lentelės eilutė teisingai suskirstyta į grupes?

1 1,2,3,5,12 8,16,24,35,48
2 1,2,3,5,8,16 12,24,35,48
3 1,2,3,5,8 12,16,24,35,48
4 2,3,5,8 12,6,16,24,35,48

Žaidimo kūrimo užduotys ir pratimai konceptualiam mąstymui lavinti.

1 užduotis. Konkrečių sąvokų serijų apibendrinimas naudojant bendrinius apibrėžimus. Vaikai kviečiami apibendrinti kelias konkrečių sąvokų grupes ir vienu žodžiu įvardinti šias grupes:

lėkštė, stiklas, puodelis, lėkštė;

stalas, kėdė, sofa, fotelis, drabužių spinta;

marškiniai, suknelė, sijonas, kelnės;

Šlepetės, veltiniai batai, batai, sandalai, batai;

sriuba, košė, kotletas, bulvių košė;

beržas, liepa, eglė, pušis, drebulė;

žvirblis, balandis, varna, zylė, žąsis, antis;

karosai, lydekos, ešeriai, karšiai.

2 užduotis. Sąvokų konkretinimas. Būtina įvardyti objektus ir reiškinius, kurie patenka į platesnes sąvokas. Vaikų galite klausti apie šias kategorijas: medžiai, gyvūnai, žaislai, vardai, baldai, batai, daržovės, drabužiai, indai, paukščiai, žuvis, vaisiai, spalvos, uogos ir kt.

3 užduotis. Platesnės apimties sąvokų eilės apibendrinimas. Mokiniams apibendrinti pateikiamos 5 sąvokų grupės ir jie turi pasakyti, kas bendro tarp įvardytų kategorijų, kuo panašios tos sąvokos, kurios yra įtrauktos į vieną grupę:

paukščiai, gyvūnai, žuvys;

medžiai, žolės, gėlės, krūmai;

baldai, indai, drabužiai;

Laikrodžiai, svarstyklės, termometrai;

gaisras, potvynis, uraganas.

4 užduotis. Klasifikavimas. Vaikams išduodama 16 kortelių su paukščių, žuvies, patiekalų, baldų atvaizdais – po 4 kiekvienai grupei ir prašoma visas korteles suskirstyti į grupes, kad kiekvienoje būtų piešiniai, kuriuos būtų galima pavadinti vienu žodžiu. Tada mokinių prašoma sujungti gautas grupes į dvi, kuo panašesnes, ir paaiškinti, kodėl jie taip padarė.

5 užduotis. Reikia palyginti daiktų poras pagal vaizdavimą, rasti skirtumo ir panašumo požymius: kiaulpienę ir ramunėlę; braškės ir braškės; eglė ir beržas; obelis ir klevas; rožė ir varpas; katė ir šuo; vištiena ir antis; lėktuvas ir žuvėdra; gyvūnai ir augalai.

6 užduotis. Mokiniai turi atspėti, koks daiktas yra paslėptas pagal jo aprašymą. Norėdami tai padaryti, turite pasiimti bet kokį objektą ar jo vaizdą. Nerodant vaikams, reikia apibūdinti šį objektą: jo formą, spalvą, tekstūrą.

7 užduotis. Žaidimas „Kas yra perteklinis?

Pateikiama sąvokų grupė, iš kurios vaikai turi pasirinkti nelyginį, o likusiems suteikti bendrinį pavadinimą. Žaidimas galimas dviem versijomis: žodine ir vaizdine.

Žodinėje versijoje siūlomos keturių žodžių grupės, reikia pabrėžti, kuris žodis yra perteklinis ir netinka kitiems, o kaip likusius pavadinti vienu žodžiu (arba paaiškinti panašumą):

kopūstai, bulvės, pomidorai, obuoliai;

mėlyna, raudona, graži, žalia;

mama, vyras, tėtis, sesuo;

senas, apleistas, mažas, apgriuvęs;

beržas, pušis, klevas, drebulė;

batas, koja, batas, batas;

žiema, pavasaris, vasara, spalis;

želė, kompotas, limonadas, ledai ir kt.

8 užduotis. Žaidimas „Ginčininkai“. Mokiniai skatinami ginčytis su mokytoju. Kad ir kokį žodį jis ištartų, vaikai turėtų pasakyti visiškai priešingai ir kuo greičiau, tuo geriau: balta-juoda; didelis mažas; greitas Lėtas; linksmas-liūdnas; purvinas-valytas; atviras-uždarytas; senas Naujas; šaukti-šnibždėti; lūžimas-remontas ir kt.

9 užduotis. Žaidimas "Blogas ar geras?" Vaikams pasiūlomas tam tikras objektas (situacija), jie turi paaiškinti, kokios jo teigiamos ir neigiamos pusės. Pavyzdžiui, ledai yra geri, nes jie skanūs, o blogi, nes gali skaudėti gerklę.

Pateikiami tokie žodžiai: lietus, televizorius, saldainiai, šuo, gėlės, uodai, bėgioti, susirgti, lankas, vėjas, katė, kompiuteris, muzika, peilis, ugnis, saulė ir kt.

Užduotis 10. Žaidimas „Žodžiai – perdangos“.

Mokiniai sugalvoja žodžius – perdangas, tada pasirenka juokingiausią ar originaliausią žodį, paaiškindami, kodėl taip mano.

Galite pasiūlyti šias užduotis:

uodas + prekės ženklas = uodas;

zebra + lukštas = zebrafish;

medis + varna = medis-varna ir t.t.

Psichinių analizės ir sintezės operacijų ugdymo pratimai

1 užduotis. „Anagrama“

2 užduotis. „Šifruotas žodis“

KOŠĖ
UPĖ
PLOKŠTĖ
3 užduotis. "Aidas"

Sudarykite žodžius atskirdami pirmąsias raides nuo nurodytų žodžių:

4 užduotis. „Šifruotas žodis“

Sudarykite žodį iš pirmųjų pateiktų žodžių skiemenų:

PIENAS
SEINA
TARAKONAS

5 užduotis. „Anagrama“ (paslėptas žodis)

Sudarykite žodžius pertvarkydami raides:

OGOLAV -

ABARN -
OSOKL -

6 užduotis.

Sukurkite naujus žodžius išbraukdami vieną raidę iš pateiktų žodžių:

Plūgas -
skara -
MAITINTI -

7 užduotis.

Sukurkite žodį iš antrojo pateiktų žodžių skiemenų:

8 užduotis. „Pramoginės kopėčios“

9 užduotis. „Gyvatė“

Sudarykite žodžius pagal šį modelį.

BET _ _ _ _ _
_ BET _ _ _ _
_ _ BET _ _ _
_ _ _ BET _ _
_ _ _ _ BET _
_ _ _ _ _ BET
_ _ _ _ BET _
_ _ _ BET _ _
_ _ BET _ _ _
_ BET _ _ _ _
BET _ _ _ _ _

Pratimai esminėms objektų savybėms surasti

1 užduotis. Pasirinkite du žodžius, kurie yra reikšmingiausi žodžiui prieš skliaustus:

Miškas (lapas, medžiai, obelis, medžiotojas, krūmas)

Upė (krantė, žuvis, purvas, vanduo, meškeriotojas)

2 užduotis. Sportas (stadionas, orkestras, apdovanojimas, varžybos, žiūrovai)

Ligoninė (sodas, gydytojas, radijas, pacientai, kambarys)

Karas (ginklai, kareiviai, mūšiai, lėktuvas, ginklai)

Pratimai – loginiai uždaviniai

1 užduotis. Ivanas Fedorovičius yra Marinos Ivanovnos tėvas, Kolya yra Marinos Ivanovnos sūnus. Kas yra Kolya gimininga Ivanui Fedorovičiui?

2 užduotis. Mama, tėtis ir aš sėdėjome ant suoliuko. Kokia tvarka sėdėjome, jei žinoma, kad aš sėdėjau kairėje nuo tėvo, o mama – iš kairės?

Užduotis 3. Tolja pagavo ešerį, žiobrį, lydeką. Lydeką jis pagavo anksčiau nei ešerį, o žiobrį vėliau nei lydeką. Kokias žuvis Tolja pagavo anksčiau nei kiti?

Ar galite pasakyti, kuri žuvis buvo sugauta paskutinė?

4 užduotis. Vaikščiojo du tėčiai ir du sūnūs, nešini trimis apelsinais. Kiek apelsinų kiekvienas nešė?

5 užduotis. Mano vardas Tolya. Mano sesuo turi tik vieną brolį. Koks mano sesers brolio vardas?

6 uždavinys. Kolya yra aukštesnė už Vasiją, bet žemesnė už Seryozha. Kas aukštesnis: Vasya ar Seryozha?

7 užduotis. Šventei mokiniai mokyklos pastatą iš keturių pusių papuošia 12 vėliavėlių. Jie turi būti išdėstyti taip, kad kiekvienoje pusėje būtų po 4 vėliavėles. Nupieškite atsakymą.

Užduotis 8. Termometras rodo tris šalčio laipsnius. Kiek laipsnių parodys du tokie termometrai.

9 uždavinys. Virvė buvo perpjauta šešiose vietose. Kiek dalių padarė?

10 uždavinys. Kai žąsis stovi ant vienos kojos, ji sveria 3 kg. Kiek svers žąsis, jei ji stovės ant dviejų kojų?

Žaidimai mąstymo funkcijoms lavinti

Žaidimas 1. Pasiūlymų teikimas.

Vaikams siūlomi trys reikšme nesusiję žodžiai, pavyzdžiui, „ežeras“, „pieštukas“, „meška“. Vaikai turi sudaryti kuo daugiau sakinių, kuriuose būtinai būtų šie trys žodžiai (galite keisti didžiąsias ir mažąsias raides ir naudoti kitus žodžius). Atsakymai gali būti banalūs („Meška numetė pieštuką į ežerą“), kompleksiški, peržengiantys trimis originaliais žodžiais nurodytą situaciją ir pristatantys naujus objektus („Berniukas paėmė pieštuką ir nupiešė ežere plaukiantį lokį“) ), ir kūrybingas, įtraukdamas šiuos objektus į nestandartinius ryšius („Berniukas, plonas kaip pieštukas, stovėjo prie ežero, kuris riaumojo kaip lokys“).

2 žaidimas. Nereikalingo pašalinimas.

Siūlomi bet kokie trys žodžiai, pavyzdžiui, „šuo“, „pomidoras“, „saulė“. Vaikams reikėtų palikti tik tuos žodžius, kurie žymi šiek tiek panašius objektus, o vieną žodį „papildoma“, neturintį šio bendro bruožo, atmesti. Būtina rasti kuo daugiau variantų, kaip neįtraukti papildomo žodžio, o svarbiausia - daugiau ženklų, kurie vienija likusią žodžių porą ir nėra būdingi pašalintam, nereikalingam. Neapleidžiant iš karto atsirandančių variantų (išskirkite „šunį“, o „pomidorus“ ir „saulę“ palikite, nes jie apvalūs), patartina ieškoti nestandartinių ir kartu labai taiklių sprendimų. Laimi tas, kuris turi daugiausiai atsakymų.

Žaidimas 3. Analogų paieška.

Objektas ar reiškinys vadinamas, pavyzdžiui, „sraigtasparniu“.

Vaikams reikia išrašyti kuo daugiau analogų, t.y. kiti objektai, panašūs į jį įvairiais esminiais požymiais. Taip pat būtina šiuos analogus susisteminti į grupes, priklausomai nuo to, kokiai konkretaus objekto savybei jie buvo parinkti. Pavyzdžiui, šiuo atveju galima vadinti „paukštį“, „drugelį“ (jie skrenda ir atsisėda); „autobusas“, „traukinys“ (transporto priemonės); „kamščiatraukis“ (svarbios dalys sukasi) ir tt Laimi tas, kuris įvardijo daugiausia daugiau analoginės grupės.

Žaidimas 4. Daikto panaudojimo būdai.

Gerai žinomas objektas vadinamas, pavyzdžiui, „knyga“. Turite įvardyti kuo daugiau. įvairių būdų jo pritaikymas: knyga gali būti naudojama kaip kino projektoriaus stovas, ja galima uždengti popierius ant stalo nuo smalsių akių ir kt. Reikėtų įvesti draudimą įvardyti amoralius, barbariškus daiktų panaudojimo būdus. Laimi tas, kuris nurodo daugiau skirtingų objektų funkcijų.

5 žaidimas

Klasė suskirstyta į dvi grupes. Pirmoji grupė suvokia objektą. Antroji grupė turi atspėti užduodama klausimus. Pirmoji grupė turi teisę į šiuos klausimus atsakyti tik „taip“ arba „ne“. Vaikai iš dviejų grupių stovi dviejose eilėse vienas priešais kitą. Pirma, pirmasis vaikas iš antrosios grupės užduoda klausimą: „Ar gyvas?“. Pirmas vaikas iš pirmos grupės atsako: „Taip“. Tada antras vaikas iš antros grupės užduoda klausimą: „Ar aš jį mačiau?“. Antras vaikas iš pirmos grupės atsako: „Taip“. ir kt. atspėjusios temą grupės pasikeičia vaidmenimis.

6 žaidimas. „Apibrėžkime žaislą“.

Vaikai atsineša žaislą žaisti. Išrenkamas vadovas. Jis išeina pro duris. Mokytoja ir vaikai sugalvoja kažkokią istoriją, kurioje pagrindinis veikėjas yra vienas iš žaislų. Kviečiamas vairuotojas. Vaikinai pasakoja jam sugalvotą istoriją, neįvardydami pagrindinio veikėjo, o pakeisdami jį įvardžiais „jis“ arba „ji“. Šeimininkas turi parodyti žaislą, kuris yra pagrindinis pasakojamos istorijos veikėjas. Jei vairuotojas atspėjo teisingai, parenkamas kitas lyderis ir žaidimas kartojamas.

Vaikams jie lavina ne tik protinius gebėjimus, išradingumą, bet ir suteikia vaikams naujų žinių.

Intelektualus žaidimas Kolobokas

Visi žino pasaką „Kolobok“. Pasakoje yra septyni veikėjai: moteris, senelis, meduolis, kiškis, vilkas, lokys ir lapė. Turite paruošti septynis paveikslėlius arba nupiešti juos kartu su kūdikiu. Tada papasakokite vaikui pasaką „Imbierinis žmogus“, naudodami paveikslėlius kaip vaizdinę priemonę. Po to jūs turite pakviesti kūdikį išdėstyti nuotraukas chronologine tvarka. Vyresnis vaikas pats mielai pasakos istoriją.

Intelektualus žaidimas Putanka

Šiame žaidime turi dalyvauti bent 5 žmonės. Dvi iš jų: viena painioja, kita – atskleidžianti. Išnarpliotojas eina į kitą kambarį, kad matytų, ką veikia kiti žaidžiantys vaikai. Žaidimo dalyviai susikimba už rankų, po to „painiojantysis“ pradeda daryti savo darbą - klaidinti visus vaikinus: kas ropojosi po ranka, kas peržengė kitam per ranką, kas apsivijo ranka aplink kaklą, bet tu gali. neatplėšk rankų. Apskritai tai pasirodė „abrakadabra“. Dabar išeitis iš „išrišimo“ yra paprasta užduotis - išnarplioti neatveriant rankų.

Intelektualus žaidimas Guess

Šeimininkas užduoda klausimus, paeiliui pamažu priartindamas žaidžiančius vaikus prie teisingo atsakymo. Pavyzdžiui.
– Jie jo ieško
Ivanas jo ieško
– Tai pasakos herojus.
- Jis gyvena tolima karalystė
- Jie nori jį nugalėti.
- Jo gyvybė ne jame.
– Jo gyvenimas yra adatos gale
Tada vedėjas pasiūlo vaikai padarykite panašią klausimų seriją.

Žaidimas Parašyk žodį

Ant lentos arba ant popieriaus nupieškite kvadratą. Tada nubrėžiame langelius - 5 x 5 (tai yra mažiausias mažų langelių skaičius, gali būti daugiau - 6 x 6 ir tt). Centrinėje dalyje rašome žodį. Pavyzdžiui: TRAP. Tada, savo ruožtu, gretimuose langeliuose įvedame po vieną raidę, kad gautume kitą žodį. Jei žemiau po žodžiu KAPKAN po pirmąja raide A rašome raidę P, tai gauname žodį FOLDER, o kiekvienam dalyviui atskirame stulpelyje rašome skaičių 5 – kadangi žodyje FOLDER yra 5 raidės. Ir taip toliau savo ruožtu. Žaidimą laimi daugiausiai taškų surinkęs dalyvis.

Miesto žaidimas

Pirmasis dalyvis pasako miesto pavadinimą. Kitas dalyvis turi pavadinti miestą raide, kuria baigiasi pirmasis miestas. Pavyzdžiui: Maskva. Kitas sako: Astrachanė. Kitas – Novosibirskas. Galite pasirinkti bet kurią temą: gyvūnus, šalis, filmų pavadinimus ir kt.

Žaidimas Oras, vanduo, žemė, ugnis

Šiam žaidimui reikalingas kamuolys ir keli žaidėjai. Vaikai tampa ratu. Apskritimo viduje yra lyderis su kamuoliu. Jis pakaitomis meta kamuolį dalyviams ir tuo pačiu sako vieną žodį iš keturių siūlomų: „oras“ - reikia pagauti kamuolį ir pasakyti paukščio vardą, „vanduo“ - pagauti kamuolį ir pavadinti žuvį. , „žemė“ - pavadinkite gyvūną, bet jei pagaunate kamuolį ant žodžio „ugnis“ - jūs išeinate iš žaidimo. Vienam iš dalyvių pagavus kamuolį, lyderis pradeda skaičiuoti iki „trijų“ ir jei gaudytojas nieko neįvardija, jis išeina iš žaidimo. Jei jis pavadino žuvį, o ne paukštį, jis išeina iš žaidimo.
Laimėtojas tampa lyderiu.

Kelionės žaidimas

Vadovas paeiliui meta kamuoliuką ratu žaidimo dalyviams. Tas, kuris pagauna kamuolį, sako tokią frazę: „Išvažiuosiu į... pavyzdžiui: Delį“. Jo dešinėje esantis dalyvis užduoda klausimą: „Kodėl?“, o kitas iš dešinės turi greitai atsakyti: kodėl jam reikėjo vykti į Delį. Pavyzdžiui: „skaičiuok dramblius arba tyrinėk Indiją“.
Kas negalėjo greitai atsakyti į klausimą iš žaidimo.

Žaidimas Krokodilas

Šis žaidimas lavina vaizduotės mąstymą ir vaidybos įgūdžius. Žaidžia dvi komandos.
Vienos komandos atstovai skambina dalyviui iš kitos. Jie šnabžda jam į ausį gyvūno vardą, o ateityje – viską, kas tik šauna į galvą. Varžovų pusės užduotis – atspėti, ką pavaizduos pašauktas dalyvis be žodžių.

Animacinių filmų personažų sparnuotos išraiškos žaidimas

Pasigirsta kalbos fragmentai žinomi herojai iš animacinių filmų: Kiškis iš „Na, tu palauk!“, Brownie Kuzya, Frekenas Bockas, Brėmeno muzikantai, Alisa iš „Pro stiklą“ ir kt. Vaikai, kurie teisingai pavadino herojų, gauna žetoną – šypseną ir atvaizdą šis herojus pasirodo ekrane.

„Pasakų kubelių galvosūkiai“.

Rekvizitas: 24 kauliukai su vaizduojamų herojų dalimis. Vadovas užmeta mįsles. Į sceną kviečiami juos atspėję dalyviai. Tada kurį laiką jie renka paveikslėlius su herojais.

Intelektualus žaidimas su publika.

Jūra, langas, pyragas, širdis, kakava, vynuogės, gėlė, vandenynas, antklodės, bučinys, žiūrėk, mylėk – tokiais žodžiais vadina vedėjas. Žodžiai, kaip matote, tariami vienaskaita. Auditorijos užduotis – šiuos žodžius pavadinti daugiskaita.

intelektualus judėjimo žaidimas.

Šis žaidimas yra sudėtingas. Jis atliekamas keliais etapais:
1 etapas – lyderis išrikiuoja žaidėjus į vieną eilę, tada iškviečia būdvardžių pavadinimus (pvz.: apvalus, žalias, didelis ir pan.). Po kiekvieno ištarto žodžio dalyvis žengia žingsnį į priekį ir tęsia frazę (pvz.: apvalus – kamuolys, žalias – miškas ir pan.). Iškrenta iš žaidimo, neranda tinkamo daiktavardžio.
2 etapas - reikia sugalvoti originalų pratimą su hula lanku
3 etapas – nupieškite padarą, kurį sudaro geometrines figūras: apskritimas, kvadratas, trikampis.